Sakarya’dan güdük gelişmemiş

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Oyun Okulu’nda kayıtların başladığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, oyuncular Hacı Mehabetli Misafir, Eray Yasin Işık ve Melik Bulut’un koordinatörlüğünde Temsil Okulu başlıyor.

Ön kayıtlar ferda alınacak, 11-12 Ekim’de katılımcıların belirlenmesi için sınavlar yapılacak. İki periyot halinde 24 hafta sürecek eğitimlerle bakir temaşa oyuncuları yetişecek.

Büyükşehir Belediyesi Piyes Okulu, 18 Ekim’de başlayacak. Eğitimler ise gelişigüzel hafta salı ve çarşamba günleri 19.00-22.00 saatlerinde gerçekleştirilecek. Katılımcılar iki aktarılma halinde 12’şer hafta olmak amacıyla toplam 24 hafta yetişek alacak.

Eğitimlerin geçmiş dönemi 4 Ocak’ta sona erecek. İkinci periyot ise 24 Şubat’ta başlayacak ve 12 Nisan’da dönüş tamamlanacak. Seyretme Okulu öğrencileri, 14 Nisan’da ise hatim heyecanı yaşayacak.

Mihman eğitimciler Acarlar Longozu’nu gezdi

TÜBİTAK’ın benzeri projesi için Sakarya’da mevcut eğitimciler, şehrin kuzeyinde kâin Acarlar Longozu ile nehir ve denizin birleştiği güzellikleri musahabe etti.

“TÜBİTAK Tabiat Eğitimi ve Veri Okulları Tabiat, Tarım ve Mimari Bağlamlarında Realist Hesap Eğitimine Uygun Soru Çit: Gözle, Taşı, Kur” projesi üzere Sakarya’da bulunan öğretmenler, gerçekleştirilen eğitimlerin akıbet gününde Büyükşehir Belediyesince şehrin şimal bölgesinde düzenlenen geziye katıldı.

Sakarya İli Saf Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ör’ün asıl acısı

Sakarya İli Öz Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör’ün annesi Fatma Ör (78), Kocaeli’de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ör’ün cenazesi, erte Trap ilçesi Dikmen Mahallesi’nde öğle vakti toprağa verilecek.

Share: