Sakarya’dan kısa gelişmemiş

Sakarya Büyükşehir Belediyesince vatandaşlara ücretsiz bal ve benzin dağıtımı gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, vatandaşlara herhangi bir çeşit ürünün birinci vasıtasız ulaştığı Bal54 satış ofislerinde Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Koskocaman’nin talimatıyla salgın süreci öncesi başlatılan ücretsiz bal ve benzen dağıtımı baştan başladı.

Dağıtım sırasında vatandaşlarla sohbet eden Muhteşem, değme cuma ücretsiz bal ve süt dağıtımının süreceğini belirtti.

Kaymakam Balcı ve Belediye Başkanı Gündoğdu üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu

Ferizli Kaymakam Hasan Balcı ve Şehremini İsmail Gündoğdu, Ferizli’dahi üniversiteyi kazanan gençlerle aynı araya geldi.

Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda, Kaymakamı Balcı, üniversiteye başlayan öğrencilere hayatlarının dönüm noktası olan bu süreçte, aynı nebze birlikte olsa ulama sağlamaktan mutluluk duyduğunu anlatım ederek, bütün öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Gündoğdu de öğrencilerle darülfünun okurken edindiği tecrübeleri paylaştı.

Öğrencilere tavsiyelerde mevcut Gündoğdu, “Bizim dönemimizde yurtlar sorunluydu. Demin internetli, banyolu, kâmil yemeklerin çıktığı kusursuz yurtlar bulunan. bu bakımdan sizler çok şanslısınız. Devletimizden Tanrı razı olsun. Elinizden gelenin sunma iyisini yaptığınız sürece sükse dahi gelecektir. değme ihtiyacınızda, tıpkısı sorununuzda 24 saat telefonum berrak, bana ulaşabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Balcı ve Gündoğdu’ya eğitime verdikleri destekleri için teşekkür fail Ferizli Milli Terbiye Müdürü Soner Yılmaz ise üniversite sınavında başarı gösteren gençlerle gelgel duyduklarını belirtti.

Program, öğrencilere ve öğretmenlere tören düzeni yoluyla bergüzar takdimiyle sona erdi.

Söğütlü’üstelik İlköğretim Haftası töreni düzenlendi

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla merasim gerçekleştirildi.

Küçüklü İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katılan Ilçebay Cevat Periyot, ilçedeki okullarda eğitimin güzelce tıpkısı şekilde yapılması amacıyla kül imkanları kullandıklarını ve kullanmaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Koray Oktay Özten ise yıllardır ilçedeki eğitimin efdal düzeyde olması amacıyla çalıştıklarını ifade etti.

Şehremaneti adına eğitime seçme antlaşma bindi vereceklerini kaydeden Özten, okullardan mevrut talepleri imkanları dahilinde adına getireceklerini belirtti.

Etkinlikte, Ilçebay Dönüş ve Şehremini Özten, öğrencilerle kardeşçe ederek foto çektirdi.

Share: