Samsun Emniyeti 1 milyon kişiyi hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirdi

Samsun Inanma Müdürlüğü’nce “hazırlık elimizde, kapını kilitle, hırsızı sevindirme” sloganıyla uygulamaya konulan “Hazırlık Elimizde Projesi” kapsamında 1 milyon can hırsızlığa alın bilgilendirildi.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, vatandaş – polis güçleri ilişkilerinin geliştirilerek, vatandaşların inhibitör tedbirler doğrultusunda bilgilenmesi, arakçılık olaylarının önlenmesi, yanlışlık ve suçluyla mücadelede halkoyu desteğinin sağlanması, halkın bilinçlenmesi ve kıygın olmamaları amacıyla Samsun genelinde 4 kamer süren ve “tedbir elimizde, kapını kilitle, hırsızı sevindirme” sloganıyla uygulamaya konulan “Hazırlık Elimizde Projesi”nin 1 Aralık’ta sona erdiği bildirildi.

Proje kapsamında hırsızlık konularında 70 işletme ile toplantı yapılarak bilgilendirme yapıldığı dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

“18 ayrımlı amme kurum ve kuruluşun içtimai iletişim araçları hesaplarında hırsızlık konularıyla müntesip hazırlanan sayısal materyallerin yayınlanması sağlanmıştır. İlimiz genelinde toplam 75 okulda öğretmenlerle derinti yapılarak brifing yapılmıştır. Samsun 19 Mayıs Stadyumu’na, ‘Tedarik Elimizde, Kapını Kilitle, Hırsızı Sevindirme’ mukayyet 3 sayı pankart asma, tabi kuruluşlar olan A Spor ve TRT Spor karşılaşma spikerlerine faal yayında, hırsızlık olaylarına cebin bilgilendirici metnin okutulması sağlanmıştır. İlimizdeki AVM’lerde, aktiflik alanlarında, amme hava ve kuruluşlarında toplamda 46 bin 500 skor risale vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır. 675 skor afiş türlü gurur ve kuruluşlara asılmıştır. 50 nüsha afiş ticari araçlara asılmıştır. 40 adet billboard afişi reklam panolarına asılmıştır. Cumhuriyet Meydanı’ndaki dijital ekranda arakçılık konulu spot film yayınlanmıştır. 1200 adet başlık stickerı peyda çatı kapılarına yapıştırılmıştır.”

İl Inanma Müdürü Ömer Urhal’ın talimatlarıyla, proje kapsamında naklen yayın, evcil basın, sosyal medya, amme alım ve kuruluşları, STK’lar, camiler, yazlık olarak geçer not ikametler, siteler, apartmanlar, okullar, sportif işler ile halkın kısık olarak bulunduğu alanlarda toplamda 1 milyon vatandaşa ulaşılarak bilgilendirme yapıldığını aktarıldı.

Share: