Samsun’dan gelişmemiş gelişmemiş

Salıpazarı Şehremini Halil Akgül, umreye revan vatandaşları sâri etti.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda planlı etkinlikte Akgül, umre yolcusu 15 vatandaş ve ailelerinin heyecanına ortak oldu.

Akgül, vatandaşlara “yalabık yolculuklar” dileyerek, “Peygamber Efendimizin izlerini haiz o mübarek topraklara gidiyorsunuz. Rabbim ibadetinizi akseptans etsin. Orada bizler amacıyla, milletimiz, ülkemiz için yakarış etmenizi istek ediyorum. Dünya üzerinde gadir gören tam Müslümanlar için sizden dua istiyoruz. Tanrı yolunuzu yıldızlı etsin. Hayırlısıyla gidip gelmeyi yıldız etsin.” dedi.

Program sonunda dualar eşliğinde vatandaşlar yola artık.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Tığ’tan POMEM kurslarına musahabe

Bafra Şehremini Hamit Kılıç, Polis Güçleri Çığır Yetişek Merkezleri (POMEM) sınavlarına mektepli hazırlayan kursları mülakat etti.

Tığ, gençlerle buluşarak girecek oldukları POMEM sınavında sükse diledi.

Gençlerin hayallerine kavuşması amacıyla seçkin devir yanlarında olduğunu rapor eden Kılıç, “Düzentileme olunca sükse bile oluyor. Bafra Belediyesi yerine bizler gençlerimize hazırlandıkları imtihan için imkan sağlamaya çalıştık. Spor İşleri Müdürlüğümüzle gençlerimizin taleplerini diremek amacıyla daim onlarla beraberiz.” dedi.

Ziyaretten duyduklarını memnuniyeti anlatım fail genç kursiyerler ise kendilerine ücretsiz hazırlık imkanı sağlanmasından periferi Başbuğ Tığ’a teşekkürname etti.

Tığ, kursiyerlere baklava ikramında bulundu.

– 19 Mayıs Şehremini Topaloğlu’ndan pestil ziyareti

19 Mayıs Belediye Reisi Osman Topaloğlu, hastalanmış vatandaşları evlerinde ülfet etti.

19 Mayıs Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamada, Topaloğlu’nun seçkin fırsatta rahatsız ve yaşlıları konuşma ettiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Topaloğlu, amaçlarının rastgele ahit vatandaşların yanlarında olduklarını belli etmek olduğunu söyledi.

Hasta ülfet etmenin önemine aksan yapan Topaloğlu, “Çor ve afiyet bizler üzere. Kültürümüz bize yaşlıya saygı, hastaya ve büyüğe ziyarette bulunmayı öğretti. Hakeza ziyaretler bizi bire bir yapıyor, birbirimize yaklaştırıyor. Hastalarımıza dahi moral oluyor. Onların isteklerini üstelik dinliyoruz. Bu araç ile buradan kamu hastalarımıza Tanrı’tan şifa diliyor, esbak olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Canik’te çölyak hastası ihtiyaç sahipleri amacıyla glütensiz azık desteği

Samsun’un Canik ilçesinde çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği sağlanıyor.

Canik Belediyesinden yapılan bağlanmış açıklamada, çölyak hastalığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara glütensiz besin desteği sağlandığı belirtildi.

Vatandaşların glütensiz kumanya diyetine makul namına tüketebileceği bir nice ürünün içinde düzlük aldığı besin kolilerini hazırlanıyor.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, glütensiz gıda ürünlerinin bulunmasının edisyon olduğunu anımsattı.

Sandıkçı, “Çölyak hastalığıyla uğraş eden vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıları yakından biliyoruz. Glütensiz gıda ürünlerinin fiyatları maalesef hayli yüksek ve bir anda bulunamıyor. Bu besin ürünlerinden hazırladığımız kolilerimizi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik desteklerin süreceğini belirten Sandıkçı, çölyak rahatsızlığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz benzeri şekilde glütensiz besin desteği almaları üzere 20 Antrakt 2022 tarihine büyüklüğünde Kadın, Eş ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğüne başvurmalarını istedi.

Kesim Şehremini Özdemir ve YANLIŞSIZ Parti Bölge İlçe Başkanı Kayan’dan STK ziyareti

Kesim Şehremini Sebahattin Özdemir ve DOĞRU Tümen Nahiye İlçe Başkanı Kadir Kayan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 10 Meyan Cumartesi haset Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek şişman açım törenine çağırmak amacıyla sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileriyle bire bir araya geldi.

Özdemir ve Kayan Mıntıka Madeni İşler Odası Başkanı Kabadayı Atmaca, Nahiye Bakkal ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Ünite Yılmayan, Mıntıka Tarım Odası Başkanı Yürekli Ateşin, Nahiye OSB Müdürü Erol Pepeç, Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Veli Aldanmaz ve Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Güven ve Kefillik Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük’ü musahabe etti.

Ziyaretlerde, şişko küşat mitingi için hikmet veren Özdemir, “Türkiye Yüzyılı vizyonunu geçmişimiz ile geleceğimizi bağdaştırarak halkımızın bizlere vermiş olduğu desteklerle bilcümle alay malay gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini esirgemeyen haddinden fazla kıymetli Havzalı hemşehrilerimizi 10 Boşluk Cumartesi haset saat 13.00’te Cumhuriyet Altını Meydanı’na davet ediyorum.” dedi.

Kayan ise geleceğe hep birlikte Türkiye Yüzyılı vizyonu ile yürüdüklerini belirterek, “20 yıldır 15 seçimdir yeryüzü şişman desteği veren muazzez Havzalı hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum. 2023 üzere Cumhurbaşkanı’mıza çokça büyük bindi vereceğinden eminiz. Bu anahtar ile bütün vatandaşlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleştirilecek olan şişko küşat törenine davet ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: