Sedat Peker’e eşinin görüntülerini veren Ünsal Ban’ın yakalanmasıyla ilgilendiren yıpranmamış teferruat: Evrakları yakarken yakalandılar

Boşanma aşamasında olduğu eşi Zehra Taşkesenlioğlu’nun evdeki hususi görüntülerini cürüm örgütü lideri Sedat Peker’e veren Prof. Ünsal Ban, Milas ilçesinde yakalandı.

HENÜZ ÖNCEKI KULLANMADIĞI ARAÇLA GELDİ

Asayiş kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü sormaca kapsamında için gözaltı kararı kâin ve geçmiş ev dışına kaçmaya çalıştığı tam Muğla’nın Milas ilçesinde polis ekiplerince yakalanan Ban, Milas’a kendisine ait olmayan ve daha geçmiş kullanmadığı tıpkı araçla geldi. Ban, Muğla’ya gelişi sırasında polis güçleri kontrol noktalarından boşanmak için ayrımlı güzergahları kullandı.

YATLA YUNANİSTAN’A KAÇACAKTI

Sıkıntılı dışına kaçacağına müteveccih ihbar konusunda Ankara Inanma Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat ekiplerince takibe alınan Ban’ın, Muğla’ya ulaştığında tıpkısı yat ile Yunanistan’a kaçacağı tayin edildi.

Malta bandralı yatın kaptanının, Yunan esmer sularına bıraktığı yata merbut alelade ivinti motoruyla Bodrum Marina’ya geleceği, buluşmanın peşi sıra Ünsal Ban’ın ivinti motoruyla yata geçeceği öğrenildi.

BELGELERİ YAKMAYA ÇALIŞMIŞLAR

Öte yandan daraç dışına kaçarken Milas’ta yakalanan eski Türk Albeni Kurumu Rektörü Ünsal Ban’ın tafsilatlı yıllardır yanında müteharrik ve tıpkısı zamanda şoförü olan, gözaltındaki Ahmet K.’nın Gölbaşı’ndaki evine polis güçleri ekiplerince işler düzenlendi. Yapılan faaliyetler sırasında evde kâin Ahmet K.’nın eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Işve H.’nin, evrak ve dijital materyalleri yakarken yakalandığı öğrenildi. Ahmet K.’nın eşi Nesliha K. ve baldızı Zepnep Zenginlik H., polis güçleri ekipleri eliyle gözaltına makbuz.Share: