Seyit Torun’dan Icra Vekili Kurum’a: “5’li Çetelere Verdiğiniz Garantileri Toplumsal Konutlar İçin de Verin. Siz Yapmazsanız Filhakika Biz Yapacağız”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bakir toplumsal basamak projesi için “Kaynak garantisi verin” çağrılarına “İşiniz pres” yanıtını veren Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Gelgel’a, “Genel Komutan’ımıza konu ifham etmek senin boyunu öşür” diye niteleyerek bedel verdi. Sosyal hane projesini desteklediklerini vurgulayan Torun, “Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri sosyal konutlar için üstelik verin, henüz makul şerait sunun. Siz yapmazsanız doğrusu biz yapacağız” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, cemaziyelevvel sosyal iletişim araçları hesabından, “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri tağyir oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen bile ben da biliyoruz bu sosyal bölük projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego, bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza ayrımsız projeye ihtiyacı var, siyasiler yerine bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yeniden ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir kepazelik henüz yaşansın istemiyoruz. Ha sen gine git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sevgili değil. Yeter kim bu iş olsun” diye Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a davet yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı sonrası Bakan Çekicilik, içtimai medya hesabında, “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz print! Hangi Cumhuriyet Altını tarihinin sunu büyük konut projesini havadan destekleyebiliyorsunuz ne topyekün reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz bile bu konutları evet-pa-ca-ğız! İlk temelleri Allah’ın izniyle ekim ayı bakımından atıyoruz” paylaşımı yaptı.

“UMUMI BAŞKAN’IMIZA BAHIS HIKÂYELEMEK SENİN BOYUNU AŞARI”

CHP Kalaba Mebus Seyit Torun bile Nazır Çekicilik’a, “Sayın Gurur, Umumi Başkan’ımıza konu anlatmak senin boyunu komisyon. Sen ‘asgari ücretli ev kabul etmek istiyorsa namus borcu alsın, munzam işte çalışsın’ diyen atanmış bir bakansın. Tığ, içtimai konutları destekliyoruz. Amma sizin garanti vermeden seçme yatırımıyla milleti aldatmanıza ağızsız kalmayız” karşılığını verdi.

“SİZ YAPMAZSANIZ ELHAK BİZ YAPACAĞIZ”

Toplumsal konutlara karşı olmadıklarının altını çizen Torun, “Olur, vatandaşın hakkını savunanların işi zordur. Amma berbat pazarlamacı kadar gelişigüzel ahit denk artırıp milletten mülk dercetmek kolaydır. Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri içtimai konutlar amacıyla birlikte verin, daha uygun koşullar sunun. Siz yapmazsanız elhak biz yapacağız” dedi.

Share: