Siirt gündem haberleri | Siirt’te sağanaktan etkilenen 64 yapının su tahliyesi tamamlandı

– Siirt’te sağanaktan etkilenen 64 yapının akarsu tahliyesi tamamlandı

SİİRT – Siirt’te cemaziyelevvel akşam saatlerinde faal olan sağanak ile birlikte şehir merkezinde bölük, işyeri ve Itimat Müdürlüğü Özel Harekat Idarehane Müdürlüğü hizmet binasının üstelik bulunduğu 64 akarsu basmasına müdahale edilerek akarsu tahliyesi tamamlandı.

Cemaziyelevvel akşam ezanı saatlerinde Siirt’te hareketli olan boğanak, hayatı aksi etkileyerek birçok yapıyı su bastı. İhbarlar ile birlikte harekete geçen AFAD, itfaiye aracı, İl Hususi İdare, Defterdarlık ve İl Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri meydan çalışmalarına katıldı.

Saat 18.00 sularında civarında başlayan bora ile site merkezinde basamak, işyeri ve Güvenlik Müdürlüğü Hususi Harekat Büro Müdürlüğü hizmet binasının üstelik bulunduğu 64 akarsu basmasına müdahale edilerek suyun tahliyesi sağlanma çalışmaları tamamlandı. İl Hususi İdaresine ilgili ekipler Meydandere, Akyayla köyleri ve Alkumru Baraj yolunda meydana gelen aşağı yetenekli iki heyelana engelleme etti.

Yine İl Hususi İdare ekipleri Şirvan İlçesi Yenikapı- Yağcılar karye yolu sakıt kayadan temizlenerek kapanan el kısa sürede yeniden ulaşıma açıldı. Ekipler, sahada hasar ve uymazlık tayin çalışmalarına devam ederken, sağanak ihtimaline alın ekiplerin hazırda bekledikleri kaydedildi.

Share: