Siirtli çocuklardan öğretmenlerine lokal peynirle tebrik: Hem gülümsetti, hem duygulandırdı

Siirtli çocuklardan öğretmenlerine yerel peynirle tebrik: Hem gülümsetti, hem duygulandırdı

SİİRT – Siirt’in Eruh ilçesinde beş öğrencileri 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nde öğretmenlerine getirdikleri yörenin angın peyniri, öğretmeni hem gülümsetti hem de duygulandırdı.

Minik öğrenciler öğretmenleri sınıfa girdiği anda ellerinde otlu peynir kavanozlarıyla öğretmenlerinin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Eruh Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri Öğretmenler Günü zımnında öğretmenlerine ilçenin angın otlu peynirini getirdi. Öğretmen Vatan Türkoğlu, bu duruma hem şaşırdı hem de duygulandı.

Öğrencilerinin kendisini çok duygulandırdığını dile getiren dershane öğretmeni Yurt Türkoğlu, böyle tıpkı hediye ile ilk kez karşılaştığı için hem şaşırdığını, hem bile mutlu olduğunu söyledi.

Öğrencilerini çok sevdiğini rapor fail Türkoğlu, “Öncelikle tamlık öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. İlk sefer bu durumla karşılaşıyorum. Öğrencilerim bana peynir getirmiş, yöremizin peyniri ünlü olduğu amacıyla bu kapsam hepimizi şaşkına çevirdi. Bu durumdan periferi çokça mutluyum. Onları dahi haddinden fazla seviyorum. Onlara de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Öğretmenlerin 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nü kutlayan Okul Müdürü İbrahim Tefrul ise, öğrencilerin öğretmenlerini mutlu edebilmek hesabına böyle aynı davranışı sergiledikleri amacıyla öğrencilere ve ailelerine haddinden fazla teşekkürname ettiğini anlatım etti.

Share: