Siirt’te 9 kişinin yaralandığı kavganın ardından husumetli aileler barıştırıldı

Siirt’in Şirvan ilçesinde 9 kişinin yaralandığı kavganın peşi sıra husumetli aileler beyninde barış sağlandı.

Siirt merkezde 2 devir önce sâdır ve 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan taşlı ve sopalı kavganın tarafı Nallıkaya ve Elmadalı köylerinde oturan ailelerin barışması için Vali Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç ve yetinme önderleri araya girdi.

Görüşmelerin ardından bitişik iki karye arasındaki husumetin sona erdirilmesi için Elmadalı Köyü Camisi’nde program düzenlendi.

Vali Hacıbektaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, husumetin büyümeden barışla sonuçlanmasından âlem sevinme duyduğunu söyledi.

Her iki köyün bile efdal davranış örneği gösterdiğini tamlayan Vali Hacıbektaşoğlu, şöyle konuştu:

“Hepimiz, biriz, beraberiz, kardeşiz. Şu zaman tamlık kardeşler benzeri aradayız. Şirvan burada, Siirt burada, köylerimiz burada, hepimiz aynı aradayız. Gençler arasında yaşanan bir kaza diyelim. Kardeşler arasındaki bu kaza husumete dönüşmeden sona ermiştir. Allah’a şükür eke benzeri şey yok. Hepiniz komşusunuz. Olanlardan öğüt kabul etmek geçişsiz. Allah hepimizi beterinden korusun. Tanrı’ın rızasını kazandınız. Allah sizlerden razı olsun.”

Hacıbektaşoğlu, kendilerini kırmayan köylülere teşekkür etti.

Olğaç birlikte barışın sağlanmasının koskocaman olduğunu dile getirdi.

Barışa vasıta olan herkese teşekkürname fail Olğaç, “Hazar hükümlerin yeryüzü hayırlısıdır. İnşallah imdi böyle çığlık hâller yaşanmaz. Emeği güzeşte herkesten Cenabıhak razı olsun.” dedi.

Duaların okunduğu programda, Nallıkaya ve Elmadalı köylüleri barıştı.

Programda, İl Cingöz Komutanı Tugay Emrullah Iri, İl Güven Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Şirvan Kaymakamı Emrah Bütün, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, Siirt Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Şefik Bakire, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Share: