Siirt’te sürat sınırını aşan sürücülere trafik kazalarıyla ilgili kamu spotu izletildi

Siirt’te, “Hızını azalt ömrünü uzat” sloganıyla gerçekleştirilen gidiş geliş uygulamasında, ivinti sınırını aşan sürücülere trafik kazalarıyla ait amme spotu izletildi.

İl Açıkgöz Komutanlığınca Kurtalan karaca yolundaki kontrol noktasında yapılan uygulamada, durdurulan sürücülere gidiş geliş güvenliği için bilgi verildi.

Uygulamaya katılan Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu, ekiplerle sürücülere itimat kemeri takmaları ve cevvaliyet yapmamaları üstüne uyarıda bulunarak, gidiş geliş kuralları ile ilgili risale dağıttı.

Kurallara uyan sürücülere çeşitli hediyelerin verildiği uygulamada, atiklik sınırını aşan sürücülere ise gidiş geliş kazalarıyla ilgilendiren 2 dakikalık amme spotu izletildi.

Sürücülerden Kasıt Polat, gazetecilere, uygulamanın haddinden fazla yarayışlı olduğunu söyledi.

Jandarmanın bu uygulamasının elan da yaygınlaştırılması gerektiğini rapor fail Çelik, “Fark etmeden yordam sınırını aştım. İzletilen amme spotunda araçların hızına göre kaza oranının arttığını ve insanlarda iri tıpkısı sıkıntı oluşturduğunu gördüm. imdi elan tetik olacağım.” dedi.

Yunus Emre Alataş da uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Günce hayatta fark etmeyerek ivinti yapıyoruz. Jandarmaya çabukluk yapmamamız için yaptığı bu hatırlatmadan âlem teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: