Siirt’te TMO kurum primi destekleme müracaatları uzatıldı

Siirt Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan, Arazi Mahsulleri Ofisinin (TMO) sağladığı gelgel primi desteğinden intifa müracaatlarının 16 Çatlak’a kadar uzatıldığını belirtti.

Demirhan, 2022 sene dikici anahtar sistemine kayıtlı olarak rüşvet ve buğday üretimi fail, ürettikleri ürünleri TMO’ya satan ve iz satışlarını çalım, satış belgesi ile belgelendirenlere destekleme ödemesi yapıldığını belirtti.

Çiftçilere buğday amacıyla kilogram başına 1 liralık, arpa amacıyla 50 kuruş sübvansiyon ödemesi yapıldığını dile getiren Demirhan, şunları aktardı:

“TMO dışındaki diğer mahiyet, tüzel kişilere yapılan satışlara ilgilendiren planlı alım satım belgeleri akseptans edilmeyecektir. TMO gelgel primi desteğinden faydalanmak isteyip, halen müracaat yapmayan çiftçilerin 16 Açıklık Cuma günü mesai bitimine kadar ekinci araç sistemine kayıtlı oldukları diyar ve kaza müdürlüklerine alışveriş belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonradan yapılan başvurular akseptans edilmeyecektir.”

Share: