Şırnak ve Siirt’te ‘Eren Abluka Bağ Bozumu-Şita-15 Martir Kurnaz Uzatmalı Çavuş Fatih Berkay Akgün Operasyonu’ başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca, Şırnak ve Siirt’te 755 personelin katılımıyla ‘Eren Abluka Sonbahar-Kış-15 Martir Uyanık Uzatmalı Çavuş Fatih Berkay Akgün’ operasyonu başlatıldı. Operasyonun geçmiş gününde Gabar Dağı bölgesinde belirleme edilen 10 mağara ve barınak imha edildi.

PKK yıldırı örgütünü talih gündeminden takip etmek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri işsiz arkaç ifham etmek maksadıyla Şırnak ve Siirt illerinde ‘Ermiş Kuşatma Sonbahar-Kış-15 (Gabar Dağı) Şehit Kurnaz Uzman Çavuş Fatih Berkay Akgün Operasyonu’ başlatıldı. Şırnak Güllabi Havza Komutanlığı koordinesinde, Şırnak Çakırsöğüt Uyanık Komando Tuğgeneral Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Kurnaz Komutanlıklarınca gerçekleştirilen operasyonda; açıkgöz komando er, kurnaz hususi harekat (JÖH) ve Asayiş Korucu timlerinden oluşan 755 personel, 57 operasyonel timin görev aldığı belirtildi.

Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Operasyonun geçmiş gününde, bekçi istihbaratına dayalı namına Gabar Dağı bölgesinde icra edilen yer taharri tarama faaliyetinde tayin edilen 8 adet mağara ve 2 sayı barınak içerisinde; 1 nüsha RPG-7 bazuka, 1 sayı havan topu, 3 adet bütünüyle, 30 adet piyon tüfeği, 2 teröriste ilgili olduğu değerlendirilen kemik parçaları, 1 nüsha bakaç, 1 adet yalın çantası, 1 sayı dalgı tulumu ve 22 parça heterojen çul malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen materyal, mağara ve sığınakların kullanılamaz kuzuluk getirildiği belirtildi.

Operasyonla ilgili yapılan açıklamada, “Dar ortamında terörün ağız ağıza ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kuşatma Sonbahar-Kış operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve azimli aynı şekilde muvaffakiyet ile bitmeme ediyor” ifadeleri yer aldı. – ANKARA

Share: