Siteye dadanan hırsız, yönetimi canından bezdirdi

Antalya’da henüz önce bir sitenin bahçesine girerek site sakinlerinin alaca aş kazanını araklayan harami, bu misil bile sandalyelerini çaldı. peş peşe yaşanan arakçılık olaylarına aksülamel gösteren site yöneticisi Zeynel Fecir, “Bu gidişle havuzu kapatacağım. Bu işlemler devam edecek kabil görünüyor. Mesafe şezlonglara geldi. Kapıyı açamayınca duvardan atlıyor” dedi.

İlginç olay, Nişan ilçesi Göksu Mahallesi Suphi Türel Caddesi üzerinde bulunan bire bir sitede yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, elan evvel site sakinlerinin sabahleyin alaca aş fora etmek için hazırladıkları kazanı arakçı hırsız, bu kez gözüne sitenin sandalyelerini kestirdi. Sabahleyin saat 04.00 sırlarında duvardan atlayarak siteye giren harami, site içerisinde mevcut kamelyanın altında aynı süre oturarak gizlendi. Henüz sonradan ise bahçede bulunan 4 adet sandalyeyi iç içe koyarak kucağında taşıyıp siteden ayrıldı.

Önce kazan bilahare sandalye

Elan geçmiş kazanlarının çalınması ile nazik sersemlik kıvrak şehir sakinleri, bu posta sabahleyin kalktıklarında sandalyeleri durumunda göremeyince soluğu asayiş kamerasında aldı. Sandalyelerin çalındığını gören kent yöneticisi Zeynel Tan, yaşananlara tepki gösterdi. Fecir, “Bir hafta boyunca insanlar bizimle kulaklı doğurdu mu diyerek numara geçti. Refik, daha sonradan kulaklı doğurmuş mu doğurmamış mı diye niteleyerek kontrole gelmiş. Kazanın yavrusunu bulamayınca bu nöbet sandalyeleri götürmüş. Taraf tarafta düzenlilik görevlisi var, orada onu görünce kamelyanın içerisine gizleniyor. 4 sandalyemiz namevcut. Değerinden değil ancak yoldaş bunu yakınlık haline getirdi” dedi.

“Bu gidişle havuzu kapatacağım”

Hırsızlık olaylarına tılsım alınmasını isteyen Tan, “Bu gidişle havuzu kapatacağım. Bu işler devam edecek kadar görünüyor. Ara şezlonglara geldi. Kapıyı açamayınca duvardan atlıyor. Itimat müdürümüzden müzaheret istiyorum. Hırsızlık olmuyordu ama olmaya başladı ” dedi. – ANTALYAShare: