Son an haberleri | BEŞİKTAŞ’TA APARTMANDAN ÇIKAN YANGINDA İKİ KARDEŞİ KOMŞULARI KURTARDI

BEŞİKTAŞ’ta 4 katlı bire bir apartmanın methal katındaki dairede çıkan yangında, 70 ve 74 yaşındaki iki kardeş kurtarıldı. Uyudukları için yangını geç ayırt fail kardeşlerin yardımına komşuları koştu. Cuşuhuruş tüpü ve hortumla su sıkarak yangını söndüren komşuları, Semra ve Verimli Urgur kardeşleri hariç çıkardı.

Konaklar Mahallesi’nde tıpkısı sitede 4 kıvrım apartmanın giriş katında saat 10: 30 sıralarında coşkunluk artık. Dairede alay malay dinç Semra Urgur (74) ve kardeşi Semih Urgur (70), uyudukları amacıyla yangını geç ayırt etti. Alevler bodur sürede evi sardı. Kardeşini alevler beyninde yerde yatarken bulan Semra Urgur, bağırarak yardım istedi. Kardeşini çekerek çıkartan Semra Urgur, kedisini birlikte miyavlama sesini takip ederek buldu. Bu tam komşuları Özkan Görgülü, cuşiş tüpü ve hortumla akarsu sıkarak yangına engelleme etti. Alp bitişik, yerde baygın olan Ahi Urgur’u dışarı çıkarmayı başardı. Keyif ekipleri bunaltıcı dumandan etkilenen Urgur kardeşler ve komşuları Özkan Okumuş’a oksijen verdi. İtfaiye ekipleri üstelik soğutma çalışmasıyla yangını ağız ağıza söndürdü. Saygı ve paniğe hastalık olan yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

“KARDEŞİM YERDE ALEVLERİN ARASINDAYDI”

Semra Urgur cuşuhuruş çıktığında uyuduğunu belirterek “Bir patlama sesi duydum. Kardeşim erinçsiz, o düştü zannettim. Yatağında onu göremedim. Sonra salona girdiğimde alevleri gördüm. çabucak rastgele yeri alevler sardı. Patlamalar oldu. Camlar üstelik patladı. Kardeşim yerde alevlerin arasındaydı, onu dışarıya çektim. Herkese bağırmaya başladım sonraları yardım geldi. Kedimi aradım, bulamadım. Sonraları miyavlama sesini duydum, yoksa bulmam imkansızdı. Komşumuz yardıma geldi, herşeye o engelleme etti, o olmasa bütün apartman yanardı” dedi.

ALEVLER ARASINDAN BAYGIN KURTARILDI

Urgur kardeşleri kurtarıp yangına müdahale fail Özkan Görgülü “Cuşuhuruş olduğunu öğrendim. Elimizde hiçbir özdek yoktu, bilahare hararet tüpü geldi. Onu kullandım, sonraları sarığıburma suyuyla müdahale ettim. Haddinden Fazla alev vardı, can giremedim önce. Alevler sönünce arzu girdim. Amca baygındı içeride, geçmiş önce onu çıkardım. Yangına daha sonraları engelleme ettim” diye konuştu.Share: