Son dakika haberi! Eskişehir üretiyor, ülke kazanıyor

Eskişehir İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nce “Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” çerçevesinde Eğlek ilçesinde çiftçiye 43 titrem evcil reis bey çeşidi buğday tohumu teslim edildi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan, Nebati Üretim Umumi Müdürlüğü’nce “Ekincilik Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi” ile desteklenen “Eskişehir’de Buğday Yetiştiriciliğinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde Han ilçesinde planlı törende referans şartlarını taşıyan 70 çiftçiye yüzdelik 75’i hibe yüzde 25’i ekinci katkısıyla temin edilen 43 ton evcil reis çeşidi buğday tohumu tasdik edildi.

Törene İl Ekincilik ve Oman Müdür Muavini Maksat Ermiş, Han İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ulvi İhsan Söker, beceri personel ve üreticiler katıldı.

Etkinlikte konuşan Ermiş, “Eskişehir’de Buğday Yetiştiriciliğinin Arttırılması Projemiz ile çiftçilerimize dörtte aynı fiyatına buğday tohumu desteğinde çıkmak amacıyla buradayız. Tarımımızın ve üretimimizin teminatı olan siz zer çiftçilerimiz üretim yaptıkça Eskişehir, Eskişehir ürettikçe memleketimiz kazanacak. Bizler Ekincilik İl Müdürlüğü adına değme zaman sizlerin yanındayız. Öncelikle saf afetlerden etkilenen, ayrımlı sebeplerle rençper vasıta sistemine araç yaptıramayan, banal ölçekli çiftçilerimiz ile şehit ve gazi yakını çiftçilerimiz özellikle almak amacıyla Eskişehir’de geliştirilmiş, yerli ve milli çeşidimiz olan Reis Bey çeşidi tohumlarımızın teslimini gerçekleştireceğiz. Tasdik edeceğimiz buğday tohumlarımızın kül çiftçilerimize hoş ve artağan olmasını diliyorum” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: