Son dakika haberi! Nazır Soylu: Bursa’da mahpushane memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’dahi DÜRÜST Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, ayrımsız biricik yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’bile Afrin’den daima yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede arz baskı alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun ki ayrımsız biricik terörist kalmadan bugün tertemiz. Ayrımsız taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada tefhim etmek istiyorum, size anlatmak istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Cenabıhak talih edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı tek dun yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada iş tamam değil. Yeniden söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Koca Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette beş, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor kim, o kadar güzelce konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile nüfuz oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle bittabi oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Deminden ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı da şehremaneti başkanlarına işaret altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na meni altı çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar mankafa bıraktı, demin Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Ali Fert ZERAY- Olgay GÜLER- Kasıt AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: