Son zaman haberleri | Off-Road Festivali’nde ilçe kamerada

ORDU’bile ayrımsız araya mevrut off-road tutkunları dokuz canlı etaplardan oluşan parkurda, kıyasıya uğraş etti. Yarışlarda girdiği virajda cumbalak atıp, damarı bozuk dönen off-road aracının sürücüsü, çevredekilerin sebebiyle araçtan kurtarıldı. Kaza kameralara yansıdı.

Ordu’bile ilk defa yapılan ‘Zümrüt Fındık Festivali’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile Yason Off-Road Katabolizma Ekibi hisse senedi birliğinde ‘Ordu Buluşması Off-Road Festivali 2022’ düzenlendi. Altınordu ilçesine ilişkin Durugöl Mahallesi’ndeki Melet Irmağı’nın birlikte yapılan yarışlara 40 ilden 250 çevirgeç katıldı. Yarışmacılar, yarışlık alanındaki balçık, rampa, mezar ve virajlı yolda dereceye girebilmek için kıyasıya ayrımsız uğraş sergiledi. Kavi yarışlarda çamura saplanan araçlar, gelişim makinelerine bağlanan halatla çekildi. Yarışlarda virajı alamayarak takla atıp, suratsız dönen off-road aracının sürücüsü Aziz Günay çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Ilçe ise kameralara yansıdı. Ilçe sonrası Günay, aksiyon makinesi sebebiyle düzeltilen aracında gine direksiyon başına geçerek az bıraktığı parkuru tamamlandı. Seyirciler yarışmaya ağır sıklet ilgi gösterdi.

‘TOPARLAYAMADIM, DEVRİLDİM’Kazayı biberli almadan atlatan Eren Günay, “Devrilme simultane viraja biraz aceleci girdik sanırım. O esnada araba hafiften yanladı. Toparlayamadım, devrildim. Araba sporları tehlikelidir. Hep yapmasın. Bunun fakat hevesli olarak yapılması gerekiyor. Buradaki takım arkadaşlarımız de bu kadar durumlara mücehhez. Tığ bunun için bu sporu yapıyoruz. Aracımız devrildiği amacıyla yahut kaza yaptığı üzere seçme mutsuzluğumuz bulunmayan. Tığ son namına bunu adrenalin için yapıyoruz. Adrenalimizin arka seviyede. Aracımızı düzelttikten sonradan çalıştırıp parkurumuza devam ettik” dedi.’AMACIMIZ ORDU’MUZU TANITMAK’

Off-road ekibi üyesi Hasan Cebeci da “Burada hiç kimseyi kırmadan, üzmeden, ayrımsız terslik çıkmadan eğleniyoruz. Buradaki benzeri yarış değil, takkadak off-roadcılarımızı ayrımsız araya tebliğ etmek. Ordu’muzu lanse etmek. Burada sunturlu tıpkı ziyafet düzenleyip onları kupayla göndereceğiz. İnşallah devamı olacak bu festivallerin” diye niteleyerek konuştu.

Share: