Sonuç an gündem: 11 kere bıçaklanarak öldürülüp toprağa gömülmüştü; sanıklara müebbet talebi

ESKİŞEHİR’da, zayi namına aranan Mehmet Yerebakan’ı (60) aralarında çıkan tartışmada 11 defa bıçaklayıp, öldürdükten sonra ormanda toprağa gömdüğü iddiasıyla tutuklanan Heybet Doğan (23) ile Benan Birtane (55) hakkındaki anket tamamlandı. Haklarında Eskişehir Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’ne sorun açılan sanıklar amacıyla müddeiumumilik dünya malı boyu delik cezası temenni etti.

Eskişehir’bile barakada cıvıl cıvıl Büyüklük Doğan ile Benan Birtane, yılbaşı gecesi tartıştığı Göktuğ Tamer Kutlusak’ı Ertuğrulgazi Mahallesi Matbuat Şehitleri Caddesi yakınındaki ormanda bıçaklayıp öldürdü. Fenomen yerinden kaçan Doğan ve Birtane, Eskişehir Itimat Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince 8 Ocak’ta yakalanarak, gözaltına alındı. Doğan, polis sorgusunda Benan Birtane ile alay malay güzeşte yıl ağustos ayından bu yana kayıp kendisine aranan Mehmet Yerebakan’ı birlikte öldürüp Basın Şehitleri Caddesi yakınındaki ormana gömdüğünü itiraf etti. Polis ekiplerince yapılan hafriyat çalışmasında Mehmet Yerebakan’ın camit bedenine ulaşılırken, Debdebe Doğan ile Benan Birtane, tekme kıya suçlamasıyla tutuklandı. Kurum Doğan ile Benan Birtane, yılbaşı gecesi tartıştıkları Göktuğ Tamer Kutlusak’ı bıçakla öldürdükleri gerekçesiyle yargılandıkları mahkemece müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

YEREBAKAN CİNAYETİNE DAHI MÜEBBET HAPİSLERİ İSTENDİEskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Göktuğ Tamer Kutlusak cinayetine ilgilendiren polis sorgusunda Mehmet Yerebakan’ı de öldürdüklerini itiraf eden tutuklu sanıklar Heybet Doğan ile Benan Birtane hakkındaki soruşturmasını üstelik tamamladı. Savcılıkça hazırlanan iddianameyle Çalım Doğan ile Benan Birtane üzere para boyu hapis istemiyle Eskişehir 1’inci Ciddi Ukubet Mahkemesi’ne ülkü açıldı. İddianamede Tekebbür Doğan ve Benan Birtane’nin kayıp yerine aranan Mehmet Yerebakan’ı sabık sene 22 Ağustos günü 4’ü ölümsek 11 kez bıçaklayıp öldürdükten sonradan Matbuat Şehitleri Caddesi’ndeki ormanda toprağa gömdüklerinin belirleme edildiği belirtildi.İLK DURUŞMADA KENDİLERİNİ SAVUNDULAREskişehir 1’inci Sakil Ceza Mahkemesi’ndeki davanın geçmiş duruşması yapıldı. Duruşmaya Bolvadin Cezaevi’nde vakfedilmiş Benan Birtane ile Bolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Büyüklük Doğan, SEGBİS yöntemiyle bağlandı. Mahkemede iddianamenin okunmasının ardından vakfedilmiş sanıkların savunması alındı.Sanıklardan Kurum Doğan, Mehmet Yerebakan’ı kendisinin bıçakla öldürdüğünü ve Benan Birtane ile toprağa gömdüklerini anlatarak, “Ego Benan ile gelişigüzel tıpkısı barakada kalıyorum. Ben yokken Mehmet Yerebakan barakaya mevrut, benim hakkımda da küfürlü konuşmuş. Benan ve ben barakada ispirto alırken Mehmet Yerebakan geldi, köle ondan gitmesini istedim. Bana küfredip ittirince sinirlendim. Elime aldığım bıçak ile Mehmet Yerebakan’ı bıçaklayıp öldürdüm. Benan hiçbir molekül yapmadı. Mehmet’i öldürdükten sonradan Benan batırmak için müzaheret etti” dedi. Gayrı tutuklu sanık Benan Birtane ise savunmasında, suçlamayı kabul etmeyerek, “Çalım ile 15 kamer ayrımsız barakada kaldık. Ben Mehmet Yerebakan’ı tanımıyorum. Fenomen durumunda üstelik yoktum. Benim olayla ilgim yoktur” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanıklar Ululuk Doğan ve Benan Birtane’nin alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı encam tıpkısı tarihe erteledi.

Share: