Sonuç an olgun… Öğrenciler trafik polisi oldu, gidiş geliş kurallarına düdükleriyle ilgi çekti

Çankırı’bile sâri geçitlerindeki intikal üstünlüğüne ilgi soldurmak amacı ile planlı denetimde, öğrenciler gidiş geliş kurallarına özen çekti.

Çankırı’üstelik, meslek çevrelerinde trafik trafik güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalar neticesinde, öğrencilerin dahi katılımı ile teftiş düzenlendi. İlker Tuncay İlkokulu önünde gidiş geliş kurallarına farkındalık sağlamak üzere gerçekleştirilen denetime Çankırı Valisi Abdullah Ayaz dahi katıldı. Denetimde, trafik polisi olan öğrenciler, ellerindeki “dur” bağlanmış pankartla bulaşıcı geçidinden geçen sürücüleri uyardı. Öğrenciler trafiği durdururken, Vali Abdullah Ayaz üstelik çocuklarla alay malay yolcu geçidinden yolun karşısına geçti.

Denetim sırasında açıklamalarda mevcut Vali Ayaz, trafik kurallarına duyarlılığın arttırılmasını amaçladıklarını belirterek, “Trafik kurallarına uyulması, gidiş geliş ve eğitimler hem Bakanımız hem birlikte Bakanlığımızın gündem maddeleri beyninde. Biz de ilimiz genelinde trafikle ilişkin değme türlü tedbiri almaya, denetimler düzenlemeye özen gösteriyoruz. Bugün birlikte burada okulların açılması ile birlikte çocukların gelgeç geçitlerinden emniyetli geçmesi için farkındalık tasarlamak istedik. İlker Tuncay İlkokulumuzun uğrunda hep beraber arkadaşlarımızla tıpkısı aplikasyon yaptık. Esasen söylüyoruz evleviyet yayanın, evleviyet hayatın. Mecmu sürücülerimizi az buçuk daha sabırlı olmaya az buçuk henüz tedbirli olmaya ve eğreti geçitlerinden daha tetik intikal yapmaya, hem öğrencilerimiz hem bile vatandaşlarımız açısından temas öfke oluşturmamasına nida ediyoruz” dedi. – ÇANKIRI

Share: