Sonuç zaman haberi! DÜĞÜNDE MAGANDA KURŞUNUYLA 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE 50 YIL HAPİS

ÇORUM’da, düğünde ruhsatsız tabancayla değme elem açıp, arkadaşı Kasıt Delimsirek (38) ile Emniyetli Alparslan’ın (44) ölümüne neden olduğu suçlamasıyla mevkuf yargılanan Uğur Yılmayan’a (46), ‘olası kastla 2 kişinin ölümüne neden olma’ ve ‘vahim nitelikte silah kullanma’ suçlarından hep 50 yıl mapushane cezası verildi. Sanık Yılmaz, Ben vurmuş olamam şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı diliyorum; çok üzgünüm dedi.

Olay, güzeşte yıl son teşrin ayında, Günü Geçmiş ilçesine sınırlanmış Tepekutuğun köyünde meydana geldi. Köy meydanındaki düğünde halay çekilirken, tabanca ve tabiatıyla tüfeklerle temas incitici açıldı. Silahtan sâdır mermiler, davetlilerden Tehlikesiz Alparslan ve Garaz Mecnunca’in vücutlarının türlü yerlerine çıkma etti. İhbarla dernek alanına keyif ve güllabi ekipleri sevk edildi. Keyif ekibinin evvel müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Izzet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne irsal edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Atmaca, kül çabalara karşın kurtarılamadı. Deneyim tanıklarının ifadesinden yola çıkan kurnaz ekipleri, yüklenici Meram Yılmaz’ı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yılmayan, Alparslan ile Atmaca’in ölümüne illet olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

DÜĞÜN KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ SORUN DOSYASINDA

Hakkında ‘olası kastla 2 insanın ölümüne sebep olma’ suçundan savca planlı Misyon Yılmayan, 3’üncü Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde bilge karşısına çıktı. Duruşmaya yan avukatlarının yanında, ölen ve mevkuf sanığın yakınları katıldı. Tutuklu maznun Maksat Yılmayan, sonuç savunmasında olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, Ben vurmuş olamam şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, haddinden fazla üzgünüm dedi.

Dava dosyasında düğün kamerası aracılığıyla çekilen ve 2 kişinin vurulduğu anlara ait görüntülerde düz aldı. Murafaa heyeti sanığa, ‘Olası kastla 2 kişinin ölümüne sebep olma’ suçundan değişik 22 yıldan toplamda 44 sene, ‘vahim nitelikte cebe kullanma’ suçundan ise 6 sene görünmek için toplamda 50 sene mapus cezası verdi.

Öte yandan murafaa sonrası adliye koridorlarında maznun ve ölenlerin yakınları ortada patırtı yaşandı. Polisin engelleme ettiği kişiler, adliye dışına çıkarıldı.Share: