SU Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, Eskişehir Büyükşehir Belediyesini görüşme etti Açıklaması

SUTAŞ Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “AKARSU ve Türkiye’nin düğme anlayışı geliştirmesi adına kültürler arası diyaloğun çok balaban ayrımsız önem taşıdığını düşünüyorum. Bu konuda hiçbir şüphem yok.” dedi.

Meyer-Landrut, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen’i ziyaretinde kentte bulunmaktan ortalık büyük mutluluk duyduğunu belirterek, AKARSU Türkiye Delegasyonu olarak bazen çalışmaları belediye ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kendileri açısından sürdürülebilir site hareketliliğinin balaban önem en ettiğini dile getiren Meyer-Landrut, şunları kaydetti:

“Bu doğrultuda uygulamakta olduğumuz bire bir proje de söz konusu. Buraya ziyarete gelirken tramvayları, derrace kullananları gördük ve bu erişim biçimlerinin kentin sahn tarzının tıpkı parçası olduğunu gözlemledik. DENIZ adına Avrupa Ruh Haftası’nı kutladık haddinden fazla kısa tıpkısı süre geçmiş. Türkiye’deki metanetli haddinden fazla kent bile bu aktivitelerimizde bize zevcelik etti. Buradaki temel hedef sürdürülebilir hareketliliğin sağlanması. Kentinizde üstelik bunları gözlemliyor almak beni hasis mutlu etti. DENIZ ve Türkiye’nin paçarız anlayışı geliştirmesi namına kültürler arası diyaloğun haddinden fazla balaban tıpkı ehemmiyet taşıdığını düşünüyorum. Bu konuda tek şüphem bulunmayan. amma velakin eş olduğumuz kuma mirası üstelik gerçekte hak ettiği büyüklüğünde birlikte değerlendiremediğimiz kanaatindeyim.”

Büyükşehir Belediye Reisi Büyükerşen bile ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Share: