Süreduran durumdaki dernek salonu, martir aileleri, gaziler ve gerekseme sahiplerinin yüzünü güldürecek

Çorum’da, gerekseme sahibi ailelerin yüzde 50 tenzilatlı, şehit aileleri ve gazilerin ücretsiz yararlanabileceği dernek salonu planlı törenle hizmete açıldı.

Çorum Belediyesi’nin Mimarsinan Mahallesi 5. Cadde üstünde yapımı tamamlanan düğün salonu kapılarını açtı. Hizmet vermeye başlayan düğün salonundan mikro gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler, uygun fiyattan yararlanabilecek, martir ailesi ve gaziler ücretsiz faydalanacak. Dernek salonun açılış töreninde mütekellim Çorum Belediye Reisi Dr. Halil İbrahim Aşgın, göreve gelmeden önceki vaatte bulundukları 32 projenin yüzdelik 72’sini tamamlayarak açılış kurdelesini kestiklerinin açıkladı.

Düğün salonun yapı süreciyle ait konuşan Komutan Aşgın, “Bir bölüm çarşıda gezerken aynı vatandaşımız yanımıza geldi, ‘dernek beğenmek çokça el, düğün salonlarının fiyatları haddinden fazla efdal. Bunu karşılamakta güçlük çekiyoruz. Acaba şehremaneti dernek salonu olsa lacerem peki’ dedi. Bunun konusunda yaptığımız araştırmada rahmetlik Şehremaneti Başkanımız Prof. Dr. Arif Ersoy’un Mimar Sinan Mahallemizde düğün salonu yaptığını gördük. Burada benzeri birçok dernek yapılmış ama bire bir takım sorunlar cihetiyle devam ettirilememiş ve spor kulübüne devredilmiş. Ancak onlarda kilidi vurmuş. Bize, ‘böyle tıpkı düzlük var’ dediler. Biz da buraya geldik incelemelerde bulunduk ve pislikten girilecek durumda değildi. ‘Buradan eş evet mu’ dedik ve şunu düşündük; ‘tıpkı bataklıktan dünyanın en büyük havalimanını eden Recep Tayyip Erdoğan’ın adamları buradaki küçük su birikintilerini halledemiyorsa yazıklar olsun’ dedik ve çalışmalara başladık” dedi.

Düğün salonunun 5 milyon liraya para olduğunu açıklayan Aşgın, “Önümüzdeki günlerde Uray Meclisi’nde düğün salonumuzdaki tanıtmalık gündeme gelecek. Buranın bin 950 lira ücreti olacak. Sosyal destek kartı alan 7 bin 250 ocak ve yakınlarına yüzde 50 indirim, martir ailesi ve gazilere ücretsiz olacak. Zira şehitlerimiz ve gazilerimiz kanlarıyla bu borcu ödedi. Engellilere ise yüzde 40 tenzilat olacak. Vatandaşlarımıza uygun eşit belirledik. Dernek salonumuz hem Mimar Sinan’a hem dahi Çorum halkımıza ömre bedel uğurlu olsun” diye niteleyerek konuştu.

Açılışa Ilbay Yardımcısı Tamer Orhan, DOĞRU Öğür Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ahu, Oğuzhan Kayaç ve Erol Kavuncu, İl Umumi Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, AK Parti İ Başkanı Yusuf Ahlatcı ve vatandaşlar katıldı. – ÇORUM

Share: