Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online kendisine peyda artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 yer online yerine ve açık artırma ile satışa sunulacak. Vekillik, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem de öz konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 evvelce, yıllık yüzde 9 fark, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Kategorik artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’bile yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması bile yatırımcıya emeksiz sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde vadi alıyor. Mavera yandan İstanbul’üstelik satışa çıkacak gâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan benzeri emlak danışmanı, “Iyice ayrımsız punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Teferruatlı zamandır ülkemizde basamak arzında ayıp ve dava vardı. Vatandaşlar dahi kendi arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Özellikle yüzde 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izleme edecektir. Alelhusus evi sıfır, ocak yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’bile 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Alelhusus yıllık artım yüzdelik 9 bu çokça majör enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu aynı zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla yer kabul etmek ve 24 kamer taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna haddinden fazla çok bağlam olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda cılız aynı sülale yapma yahut sülale alma şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: