Tekirdağ haberi… Tekirdağ’dan gücük kısa

Ergene Belediyesinin ilçedeki ocak esenlik merkezleri, dini tesisler ve eğitim tesislerine desteğinin sürdüğü bildirildi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, misil çalışmaları ve yaya kaldırımı onarımları kabilinden yalın kat belediyecilik çalışmalarını tekmil yerine getirirken, diğer içtimai muhtevalı işleri de ihmal etmediklerini söyledi.

Bu kapsamda terbiye tesisleri, karı afiyet merkezleri ve dini tesisler ile kamu kurumlarına bile desteklerinin sürdüğünü tamlayan Yüksel, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kırkgöz Mahallesi’nde işsiz durumda kâin sakat eş afiyet merkezinin restore edildiğini kaydetti.

Yüksel, çalışmaları yakından izlem ettiğini tabir ederek, “Kırkgöz Mahallemizde aylak durumda mevcut sülale esenlik merkezini boya, tamir ve tadilat çalışmaları yapılarak baştan sona yeniledik. Peyzaj düzenlemelerinin peşi sıra buradaki çalışmalarımız tamamen tükenik olacak. İlçemizdeki okullarımızın ve ibadethanelerimizin yanında sağlık merkezlerinin da ihtiyaçlarını gideriyor sorunlarını çözüme kavuşturuyoruz.” dedi.

Masal Park 101 bin ziyaretçi ağırladı

Dertli Belediyesinin ana konu park yeri projesi olan Masal Park Yeri’ı, 101 bin kişinin ülfet ettiği bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, 23 April Ulusal Egemenlik ve Bala Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Masal Park Yeri’a, açıldığı günden bu yana haddinden fazla sayıda ziyaretçi geldiğini söyledi.

Çorlulu vatandaşların beraberinde Tekirdağ’ın özge ilçeleri ile İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kabilinden çevre el ve ilçelerden de ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park’ın, şimdiye dek 101 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını belirten Sarıkurt, iz film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa üzerine mensur edilen parkı gezen vatandaşların, balaban aynı memnuniyet ile ayrıldığını kaydetti.

Sarıkurt, 21 farklı iş ve 167 masal kahramanın bulunduğu Masal Park’ta domestik ve ecnebi masal kahramanları ve iz film karakterlerinin beraberinde masal okuyan dikme, oyun grupları, atlı karınca, katar, reviş yolları, kafe ve dinlenme alanlarının bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ailelerin çocuklarıyla bu arada gezebileceği, sevinçli vakit geçirebileceği şekilde bilhassa dallar için tasarlanan Masal Otopark, çocukları masal ve çizgi film dünyasında ayrımlı aynı yolculuğa çıkarıyor. duhuliye 5 lira olan Masal Otopark’a 0-6 yaş grubunun yanı sıra 1. dereceden şehit yakınları, gaziler, engelliler ve soluk matbuat kartı bulunan basın mensupları ücretsiz girebiliyorken, açıldığı günden bu yana Masal Park’tan 3 bin kişi ücretsiz yararlandı.”

Share: