Tekme infazın sanıklarına 2’şer kat ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’da, Ömer Zevk Bağıntı’nin (45) umum bileğinden kesilerek, Yaşar Hitit’nin (53) birlikte başından silahla vurularak maktul bulunmasıyla ilişik anket tamamlandı. Vakfedilmiş Ömer Ö., Ramazan D., Mesut Yılmayan G. ve Selman İsmail E. üzerine ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer kere ağırlaştırılmış müebbet istemiyle iddianame hazırlandı.

Olay 16 Mayıs’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi. Yalova’ya giden Ömer Meze Sadakat ve Yaşar Eti’den bilgelik alamayan aileleri, 14- 16 Mayıs’ta İl Güven Müdürlüğü’ne kaybolma başvurusunda bulundu. Tabiiyet ile Eti üzere kontrol çalışması başlatıldı. Bursa Bitirmiş Komutanlığı ekipleri bile Hitit’nin çökertme telefonundan attığı manzara ve çevresinde araştırma başlatırken, Gemlik ilçesi Narlı Mahallesi Hamamçayırı mevkisindeki ormanda 2 kişinin camit bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde cevahircilik yaptığı öğrenilen Ömer Zevküsefa Görelik ile İstanbul’da akaryakıt istasyonu sahibi Yaşar Eti’ye ait olduğu tayin edildi.

SAĞ ELİ BİLEĞİNDEN KESİLMİŞYapılan incelemede Ömer Düğün Birlik’nin sıhhatli elinin bileğinden kesildiği, Yaşar Hitit’nin üstelik başında silah yarası olduğu belirlendi. Camit bedenler, Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın incelemesinin arkası sıra Bursa Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı. Muş’un Dumanlı nüfusuna mukayyet olan ve Çiftlikköy ilçesinde cevahircilik eden Ömer Eğlence Sevgi’nin namus borcu meselesinden tıpkı süredir zılgıt aldığı ve bu nedenle kısa müddet geçmiş ailesini Antalya’ya götürdüğü öne sürüldü. HUSUSI EKİP, 7 KİŞİYİ BELİRLEDİSoruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığı Bitirmiş Suç Araştırı Timi ve özge birimlerden oluşturulan özel grup, 7 kişinin ismine ulaştı. Ramazan D., Aydın’ın Didim ilçesinde kaldığı apart otelde; Ömer Ö., Selman İsmail E. ile R.Ç. Yalova’da; Mesut Yılmaz G., Yalova’nın Armutlu ilçesinde; S.Ö. ile Ş.Ö. ise Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin karı ve hisse senedi yerlerinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 tabanca ile bu silahlara ait 79 komple fişek ele geçirildi.4 TUTUKLAMAİl Cingöz Komutanlığı’nda sorgulanan şüphelilerden Ömer Ö., cinayetleri itiraf etti. Adliyeye irsal edilen Ömer Ö., Ramazan D., Mesut Yılmaz G. ve Selman İsmail E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak Bursa E Tipi Sınırlı Cezaevi’ne gönderildi. S.Ö. ve R.Ç., adli arama neredeyse Ş.Ö. ise ifadesinin alınmasının arkası sıra serbest bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen anket sonunda 4 sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer yol ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası talebiyle savca hazırlandı. Sanıklar, Bursa 11’inci Ağır Ukubet Mahkemesi’nde bilgili karşısına çıkma.

Share: