Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Gösteri Planı Buluşmasına Katıldı

Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Erke ve İklim Eylem Planı 3. Buluşması’nda Nilüfer Belediyesi’ne konuk oldu. CHP Genel Komutan Yardımcıları ve 7 CHP’li uray başkanının katıldığı buluşmada iklim krizi, etkileri ve evcil yönetimlerin gösteri planları konuşuldu.

“Yerli Yönetimlerde Sürdürülebilir Enerji ve İklim Gösteri Planı-Belediyeler Buluşması”nın üçüncüsü, Nilüfer Belediyesi familya sahipliğinde Bursa’üstelik gerçekleşti.

Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde düzenlenen buluşmaya, CHP Genel Başbuğ Yardımcıları Seyit Torun, Şanlı Öztunç, Ahmet Akın ve Prof. Dr. Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Erkan Okumuş, Yüksel Özkan, Nilüfer Belediye Reisi Turgay Erdem, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kadıköy Belediye Reisi Şerdil Yük Odabaşı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Şişli Belediye Başkanı Yaşamış Keder, Seyhan Belediye Reisi Akif Eksiksizlik Akay ile Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, CHP ve İYİ Öğür yer yönetimleri, akademisyenler ve mekân gönüllüsü vatandaşlar katıldı.

Ev sahibi namına küşat konuşmasını özne Nilüfer Şehremini Turgay Erdem, iklim krizinin hayatın rastgele alanını etkileyen benzeri konu olduğuna özen çekti.

Tepebaşı Uray Başbuğ Yardımcısı Suat Yalnızoğlu birlikte toplantıda, Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği Türkiye’deki önce ve biricik düşüncesiz site projesi olan Remourban hakkında bilgiler aktardı. Yalnızoğlu ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin bozulmamış enerji ve abuhava konusundaki çalışmalarına ilgilendiren birlikte ayrıntılı bilgiler aktardı.

Share: