Tepebaşı Belediyesi’nden Hayvanları Himaye Günü’nde Manalı Aktiflik

Tepebaşı Belediyesi yoluyla 4 Ekim Hayvanları Dulda Günü’ne özel etkinlikler gerçekleştirildi. Çocuklara müteveccih “Hayalimdeki Melce” adlı yarışmada dereceye girenler ödüllerini alırken, çıkmaz hayvanlarına katkı sağlayıcı STK ve fahri vatandaşlara de teşekkürname edildi.

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü aracılığıyla 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Günü zımnında özel ayrımsız aktiflik düzenledi.

Tabii Hayat Merkezi’nde gerçekleşen programa, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanında Eskişehir Site Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcısı Nuray Çayır, öğrenciler, eğitimciler ve hayvanseverler katıldı.

21 okuldan 1023 öğrencinin katıldığı aktiflik, sokak hayvanlarının eğitimine birlikte bindi veren köpek eğitmeni Burak Akış ve ekibinin gösterisi ile başladı.

“12 BİN NÜSHA SAHİPLENDİRME GERÇEKLEŞTİRDİK”

Komutan Ataç, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok fena hâlde tıpkı günde beraberiz ve çokça mutluyuz. Ego rastgele hususi günde söylerim, yüce olan kalan 364 gündür. Barınağımız, Doğal Hayat Merkezimiz bizim amacıyla çok yüce. Bugün Eskişehir’birlikte çokça mefret işleri namına getiriyor, buradaki düzentileme arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum. Bu melce, Tepebaşı ve Eskişehir hesabına değerli, yeşil alanlarımız ile alay malay haddinden fazla de vatandaşımızı ağırlıyoruz. 2010’dan bu yana yaklaşık 12 bin sayi sahiplendirme gerçekleştirdik. Bu ciddi bire bir nicelik zira Tepebaşı’ndaki bu icraat bölgemize müspet yansıyor. Antrparantez tahminî 17 bin hayvanımızı birlikte kısırlaştırdık. Bunların birlikte ilkah ve gayrı icraat da var. Bizim tek sıkıntımız, rustik alanlardan bölgemize bırakılan hayvanlarımız. Çünkü bütçemiz, kâin popülasyonu aştığımız ant bizi zora sokuyor. Mavera yandan 2010’dan bu yana çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak namına gösterici yarışmamız bitmeme ediyor. Çocuklarımızın hayvanları sevmesini, bu yönde etkinliklere katılmalarını önemsiyor, kıymetli buluyoruz. Katılım sağlayan eksiksiz çocuklarımızı tebrik kartı ediyor, hepsini bir numara zar ediyorum.”

Başkan Ataç henüz bilahare bu sene 9’uncu akarsu düzenlenen ve 30’a mümasil okuldan 620 öğrencinin katıldığı efsanevi sevgisi mevzulu, “Hayalimdeki Melce” temalı resim yarışmasında seçici yerleşmiş oluşturanlara teşekkürname belgelerini sunma etti.

Programda ayrıca çıkmaz hayvanlarına destek olan STK temsilcilerine ve fahri vatandaşlara da teşekkür belgesi verildi.

Tören, beş öğrencilerinin şarkılar eşliğindeki eğlencesi ile sona erdi.

Share: