Termal organizasyon, onma arayanların uğrak yeri oldu

Termal organizasyon, şifa arayanların yol uğrağı yeri oldu

KÜTAHYA – Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Göbel Termal Tesisleri, şifa arayanların yol uğrağı yeri oldu.

30-34 rütbe arası sıcaklığa sahip şifalı suların alelhusus yaralara, eklem ve adale ağrılarına gani geldiği belirtiliyor.

Belediyenin işlettiği Göbel Termal Tesisleri’nde 100 akak kapasiteli butik otel ve bungalov evlerin bu yılın böylece, hizmetine sunulması bekleniyor.

Cilt hastalıklarına ferah geldiğini öğrendikleri amacıyla kaza dışından geldiklerini belirten vatandaşlar, “Su gayet iyicene. Ilık, çokça sıcak dahi değil, antipatik dahi değil. Herkese referans ediyoruz” dediler.

Bandırma’dan kaplıcalara ilk kez geldiğini belirten İsmail Tığ ünlü yurttaş ise, “Buraları merak ettik. Eğleneceğiz inşallah, bahtiyar olacağız, adamakıllı benzeri çevrim geçirmeyi düşünüyoruz ailemiz ile gelişigüzel inşallah” ifadelerini kullandı..

Tavşanlı’dan haftada iki yol kaplıcalara arkadaşları ile geldiğini belirten Kemal Özkul, ” Genelde biz spor amaçlı geliyoruz. Spor için burası bir bir. Türkiye’de Akçay’dan sonda ikinci geldiğini düşündüğümüz oksijeni artağan tıpkı düz. Sularının çokça hamam olmaması nedeniyle yüzmeye amelî sporcular için noksansız ayrımsız kayran. Esenlik açısından dahi çokça pir. Hele cilde çokça faydası var. Ciltte ızdıraplı varsa çokça dolgunca geliyor. Sünnet çocukları için da ongun mevrut, mafsal ağrılarına ve vücut ağrılarına da mebzul geliyor sularımız” diyerek konuştu.Share: