Ticaret Bakanı Muş, KTO’da aksiyon adamlarının sorunlarını dinledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına katılmak üzere geldiği Kayseri’de iş ve tutum dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hareket adamlarından gelen talepleri Bakan Muş’a ileterek hal aşamasında destek istedi.

Kayseri Ticaret Odası, İş ve Iktisat Dünyası ile İstişare Toplantısı’na aile sahipliği yaptı. Toplantıya Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Bakan Yardımcısı Bağımsız Yanardağ Ağar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DÜRÜST Öğür Kadro Başkanvekili ve Kayseri Mebus Mustafa Elitaş, AK Fırka Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis Atçı, İhracat Genel Müdürü Mehmet Mürtefi Kılıçkaya, DOĞRU Tümen Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları, görüş başkanları ve hisse senedi adamları ile asıl sektör, para departman mıntıka müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, çekmece yerine mehabetli bir toplantıya sülale sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan cemi olumsuzluklara rağmen Kayseri hisse senedi dünyası adına cansiperane çalıştıklarının altını çizen Gülsoy, “Enflasyonun düşük, nema oranlarının doğru, döviz kurlarının muvazeneli olduğu bir yapıya kavuşmamız ve mutlaka güveni ve istikrarı daima kılmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İşletme anamal ihtiyaçlarının arttığını birlikte dile getiren Gülsoy, sahici sektörün finansman ihtiyacı dikkate alınarak birikmiş Katma Derece Vergisi’nin iadesi ve muntazır kamu alacaklarının ödenmesi ile iştirakçi-çalıştıran davalarında dava açılış süresinin bir sene ile sınırlandırılmasını rica etti. Finansa erişimde bibi zorluk çekildiğini tamlayan Gülsoy, Vekil Muş’tan hisse senedi dünyasının talepleri üstüne destek istedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise Kayseri ziyaretinde ayrımlı toplantılarda hisse senedi dünyası temsilcileriyle görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini dile getirdi. Basına vabeste bitmeme eden toplantıda Icra Vekili Muş, hisse senedi adamlarının taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Derinti böylecene KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Meclis Başkanı Cengiz Melik Arslan, Bakan Muş’a ziyareti anısına onurluk vererek, el dokuması sergi bağış etti. Toplantının arkası sıra Vekil Muş ve Kayseri protokolü Ticaret Odası dinlenmelik alanında bulunan “Çanakkale Ruhu” ünlü foto sergisini gezdi.

Daha sonraları Kayseri OSB’de savunma sanayii alanında yerli ve milli işaret tedbir edilmesi konusunda canlılık gösteren Kayserili hareket adamlarının ayrımsız araya gelerek kurduğu KİM Teknoloji A.Ş.’yi müzakere fail Bakan Muş, icraat için yetkililerden vukuf alarak ürünleri inceledi. – KAYSERİ

Share: