TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Çorlu’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hastalıklı Tecim ve Endüstri Odası (Hastalıklı TSO) bünyesine kazandırılan Takviye ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sorun hararetli aksiyon insanların kullanabileceği Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin akıbet rütbe majör olduğunu kaydeden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Ticaretinde, işinde sav zinde iki tüccar iki aksiyon insanı buraya geldiği zaman rüçhan adına zat vekillerini seçiyorlar. Şayet bu iki vekil anlaşırlarsa sorun bulunmayan. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp üçüncü ayrımsız kişiyi seçiyorlar. Üç hayat bir araya geliyor ve kararı veriyorlar. Bu proses 3 ayda tamamlanıyor. Masrafı ise mahkemelerde ödenen masrafın yüzdelik ellisi büyüklüğünde. Yani masarif azalıyor, ülkü üstelik sunu aşkın 3 ayda çözülüyor. Burada ortaya çıkan değişmeyen ve son mahkemede değişmeyen veren hakimin verdiği kararla ayrımsız geçerlilikte oluyor. Onun amacıyla hakeza kılıklı aynı işe komütatör olduğu üzere İzzet kardeşime, yönetimine, meclisine teşekkürname ediyorum. Burasını kullanın. Bura sizin amacıyla” dedi.

Konuşmasının tıpkısı bölümünde gençlerin heybetli olduğunu dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Yıllardır mesleki terbiye için uğraşıyoruz. Ancak bizi küçümseme sahibi yapmıyorlardı. Mesleki eğitimde iş dünyasının küçümseme sahibi olması üzere yıllardır uğraşıyorum. Şu anda 117 iz lisesinin hamiliğini benim boşluk ve borsalarım yapıyor. Bunlardan biri da Dertli’daki patika lisesi. Iz liseleri yüzde 60 doluluk oranında giderken, siz hamiliğini aldınız. Yüzdelik yüz doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Aleniyet eleman yetiştiriyoruz. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Dallar dahi birer devam zer kelepçe sahibi oluyor. Yani ‘bana aynı hareket var mı’ diyen adamlara elhak aksiyon kapısı kemiksiz burada. Sanayi burada” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasının akıbet bölümünü Türkiye’nin otomobili TOGG’a ayıran Hisarcıklıoğlu, “120 almanak Türk insanının hayali, 60 sene evvel rüyası nısıf yolda eksik, Türkiye’nin otomobil meselesi var. 2017 yılı genel kurulumuz sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız dedi kim, ben15 yıldır çağrıda bulunuyorum Türk hareket dünyasından kimse ortaya çıkmıyor, Rifat hadi bunu siz üstlenin dedi. Tığ da Sayın Cumhurbaşkanımıza bizim yanımızda olursanız tığ bunu yaparız dedik. Yeter ki yanımızda olun çap olarak sizi yanımızda ahzetmek isteriz. Allah’a haddinden fazla şükür çocukluğumuzdan beri görüntü olan ve acun ile teknoloji sıralamasında ayrımsız zamanda girdiğimiz yüzde beniz elektrikli hakları bize ait olan tamamen bizim olan, evvel çıkışta yüzdelik 51 domestik, 2025’de yüzdelik 80 oranında yerli, içeride üretilmiş olan parçalarıyla beraber Türkiye’nin otomobili Cenabıhak nasip ederse 29 Ekim’da fabrikanın açılışını yapacağız. Bu başarı sizin, Türk aksiyon dünyasının. Tığ yalnız önderlik ettik ama Türk hareket dünyası üzere dayanılmaz aynı sükse hikayesidir. Türkiye aynı haddinden fazla batılı ülkeden elan evvel üretmiş olacağız. İnşallah Mart ayında da Hastalıklı’nun yollarında Türkiye’nin otomobili TOGG’u göreceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra Dertli TSO Başkanı İzzet Yanardağ Hisarcıklıoğlu’na bergüzar takdim ederken Ergene Belediye Reisi Rasim Yüksel üstelik Hisarcıklıoğlu’na üzerinde ismi yazılmış olan anılmış Velimeşe karpuzu izzetüikram etti.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesimi gerçekleştirilerek merkezin açılışı yapıldı. – TEKİRDAĞ

Share: