TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Iz liselerinde kollar altın bilezik sahibi oluyor

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şu anda 117 pare çığır lisesinin hamiliğini benim boşluk, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Burada hangi yetiştiriyoruz? Aleniyet eleman yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Kollar da birer pasaj altın kelepçe sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana bire bir gelişim var mı?’ diyen adamlara doğrusu hisse senedi kapısı kategorik burada, endüstri burada” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Tecim ve Endüstri Odası (TSO) Takviye ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışına katıldı. Çorlu Kaymakam Vekili Ergene Kaymakamı Mehmet Sakıncasız Taşçı, İYİ Fırka Tekirdağ Saylav Hantal Kaplan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Yanardağ, Sedir Başkanı Erdim Noyan ile hisse senedi insanları ve davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Hisarcıklıoğlu, iş dünyasına faydası olacak benzeri merkezin açılışını yapmaktan mutlu olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Dava yaşayanlar bu sağlamlaştırma merkezine geldiği ahit özlük vekillerini seçiyorlar. Şayet bu iki bakan anlaşırlarsa sıkıntı yok. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp 3’üncü ayrımsız kişiyi seçiyorlar. Üç kişi tıpkı araya geliyor ve kararı veriyorlar. Tamam ne büyüklüğünde sürede? 3 ayda. Evet burada harcama hangi? Mahkemelerde ödenen masrafın yüzde 50’si yani gider düşüyor. Proses 3 ay içerisinde çözülüyor. Bunun tıpkısı mahkemede değişmeyen veren hakimin verdiği kararla bir geçerlilikte. Onun üzere diyorum ki, burasını kullanın, burası sizin üzere var” dedi.

Hisarcıklıoğlu, mesleksel eğitim liselerinin kendileri üzere yapıldığını belirterek, “Fakat bizi alay sahibi yapmıyorlardı, yıllardır uğraşıyorum ben. Mesleki eğitimde gelişim dünyasının bayram sahibi olması üzere. Şu anda 117 çıngı iz lisesinin hamiliğini benim hane, borsalarım yapıyor Türkiye’de. Bunlardan bir tanesi Hastalıklı’daki çığır lisesi. Allah’a çok şükür bak, itibarınız söyleyeyim iş dünyası adına. Yüzdelik 60 doluluk oranında patika lisesi giderken siz hamileliğinizi aldınız, yüzdelik 100’lük doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Aleniyet eleman yetişiyor. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Dallar bile birer pare altın kelepçe sahibi oluyor. Yani, ‘ya bana bire bir hisse senedi var mı?’ diyen adamlara doğrusu aksiyon kapısı vazıh burada, sanayi burada” diye niteleyerek konuştu.

Share: