TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Siirt Tecim ve Sanayi Odası meşveret toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ” TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında bütün bu arada göreceğiz.” dedi.

Temaslarda mevcut olmak için kente mevrut Hisarcıklıoğlu, TOBB Atatürk Anadolu Lisesi binasının açılış törenine katıldı.

Hisarcıklıoğlu, Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu ile kentin eğitim bilimi yatırımları için değerlendirmelerde bulundu.

Ardından TOBB aracılığıyla yaptırılan okulun açım kurdelesi kesildi.

Hacıbektaşoğlu ve Hisarcıklıoğlu’nun yanında Yargıtay Başkanı Mehmet Fistül, Yargıtay Bir Numara Başkan Vekilleri Eyüp Yeşil ve Yokluk Albayrak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Mecnunca, Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Oturmuş Üyesi Cemil Çiçek, Ankara Tecim Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran okulu gezerek öğrencilere Nurettin Topçu’nun kitaplarını bergüzar etti.

Ardından protokolün katılımıyla Siirt Ticaret ve Uran Odası (TSO) binasında kurulan Siirt Takviye ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Yargıtay Başkanı Fistül, merkezin adamakıllı ve hayırlı olmasını diledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, peşi sıra Siirt TSO müracaat toplantısına katılarak burada değerlendirmelerde bulundu.

Açılışını yaptıkları meslek ve merkezin cesim hizmetler olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, merkezin içtimai uzlaşmayı artıracak yer oylumlu noktalardan biri olacağını belirtti.

“Yaşayış olmadan tecim bulunmayan, ticaret olmadan bile işve bulunmayan”

İş insanı olduğunu ve tecim dışında eksantrik tıpkı şeyden anlamadığını tabir eden Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:

“Dünyada gördüğüm aynı öz var, dizge zengin olmak istiyor. Naz nereden geçiyor? Ticaretten geçiyor. Ticaret olmadan zenginlik bulunmayan, dünyanın tek durumunda yok. Yani içtima altından çıkanlardan tek kâr namevcut size. Petroldür, katıksız gazdır bunların halka tek faydası bulunmayan. Temel işin özü ticaret. Tamam tecim hangi ister? Ticaretin artması, yatırımın atması, zenginliğin gelebilmesinin yolu huzurdan geçiyor. Varlık olmadan tecim namevcut, ticaret olmadan de işve yok. Bunu aklımızdan çıkarmayın. Bunu sağladığımızda yatırımcı dahi gelir. Erinç ortamındayız. Hayat ortamında Siirt’te yatırımcılar buraya akmak istiyor. Bu dayanılmaz bir fırsat, değerli aynı vesile. Bunu ferah gitmek lazım.”

29 Ekim’da Gemlik’teki TOGG fabrikası açılacak

Yerli araba TOGG hakkında mütekellim Hisarcıklıoğlu, araba fabrikasının 29 Ekim’de açılacağını bildirdi.

“Türkiye’nin otomobili”nin Türk insanının 120 yıllık hayali ve 60 sene geçmiş kem küsurat benzeri rüyası olduğunu rapor fail Hisarcıklıoğlu, “Tığ bu görevi üstlendikten sonradan, size bu müjdeyi veriyim. Cenabıhak baht ederse 29 Ekim’da bütün hakları bizim olan araba fabrikasının açılışını yapacağız. Aynalı iyi olsun. TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında hep bu arada göreceğiz. Tanrı memleketimizde birliğimizi, beraberliğimizi daima eylesin.” dedi.

Programda Hacıbektaşoğlu, Çiçek, Akarca, Siirt TSO Başkanı Hamaset Kuzu ve TSO Meclis Başkanı Nihat Özdemir dahi birer danışma yaptı.Share: