Toroslar’da çoluk çocuk gelişim kulübü eğitimi aldı

Mersin’in biçim kaymakamlık Toroslar Belediyesinin Kariyer Merkezi, işveren arasında kurduğu güreşçi köprüsü vazifesiyle gelişim arayanların yüzünü güldürüyor.

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan’ın istihdamın artırılmasına müteveccih projelerinden biri olan hat, hayata geçtiği güdük bir süre zarfında 223 kişinin ayrımlı iz gruplarında işe yerleşmesini sağladı. Merkeze taşıt yaptıran çoluk çocuk, Toroslar Belediyesi Kariyer Merkezi eliyle planlı “İş Kulübü Eğitimini” tamamlayarak belgelerini aldı. Gençlerin kariyer planlamasına arkalamak üzere düzenlenen eğitimde iş kontrol becerileri, işgücü, ortalık, özgeçmiş istihzar ve buluşma teknikleri konularında alanında bilirkişi eğitimciler aracılığıyla bilgiler verildi.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan, Kariyer Merkezi ile hem istihdam sağladıklarını hem birlikte düzenledikleri yetişek çalışmalarıyla gelişim arayanları hisse senedi hayatına hazırladıklarını söyledi. Kariyer Merkezinde ihtiyaca bakarak bir nice sektörde eğitimler verildiğini belirten Yılmayan, “Kentimizdeki firmalar, endüstri kuruluşları ve işyerlerinin herif kaynakları ile müzakere halinde icraat yürütüyoruz. İş arayanları, firmaların personel talepleri çerçevesinde iş pozisyonuna yönlendiriyoruz. İstihdam edilenlerin ortada düzlük düzlük lisans, önlisans, lise ve ilköğrenim mezunu vatandaşlarımız, vasıf ve yeteneklerine göre gelişim başı yaptı. Kariyer Merkezimiz ile vatandaşlarımızın hareket bulmalarına ve işverenlerin da nitelikli öge ihtiyacına reçete olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: