Trabzonspor’da tıpkısı futbolcunun Kovid-19 testi fazlalık artık

Galatasaray’birlikte 2 gün başkanlık yapmış Selahattin Beyazıt hayatını kaybetti. 5 Temmuz 1931 doğumlu olan Beyazıt, 91 yaşında mevt etti.

SELAHATTİN BEYAZIT KİMDİR?

Türk hisse senedi insanı, sanayici ve sakat Galatasaray Başkanı olan Selahattin Beyazıt 5 Temmuz 1931 doğumlu.

1976 yılındaki sağlık vergisi rekortmenleri ortada üçünsü tam olan ve dönemin önde gelen hisse senedi insanlarından olan Beyazıt, Sanayi sektöründe eroin, arazi, ve otomotiv alanlarında öne daha çok. Beyazıt Şirketler Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanlığını ve Türk Pirelli yönetim kurulu başkanlığı da yürüttü.

Galatasaray’da başkanlığı döneminde ayak topu takımı toplamda 9 kupa kazandı. Antrparantez riyaset döneminde Riva arazisini da Galatasaray Kulübüne kazandıran Beyazıt’ın adı, Galatasaray Üniversitesi’nin iki yakası arasındaki büyü sağlayan madun geçide verildi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Galatasaray’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “1969-1973 ve 1975-1979 yıllarında kulübümüzün başkanlığını yapmış olan, 3597 sicil numaralı divan üyemiz Sayın Selahattin Beyazıt’ı kaybetmenin koyu üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımıza Cenabıhak’fecir rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz” denildi.

1969 – 1973 ve 1975 – 1979 yıllarında kulübümüzün başkanlığını yapmış olan, 3597 sicil numaralı Sedir Üyemiz Sayın Selahattin Beyazıt’ı kaybetmenin koyu üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımız’a Tanrı’fecir rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Share: