Traktör ve ekincilik araçlarına müteveccih denetim gerçekleştirdi

Bilecik’te, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların arz organ indirilmesi için traktör ve ekincilik araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Bilecik Valiliği’nden alınan bilgiye göre, tarımsal faaliyetlerde geçer not traktör ve analog taşıtların yılın vakit kaybetmeden belli başlı dönemlerinde trafikte bulunmaları, ekseriyetle köylerde/kırsal bölgelerde ruh yürütmelerine kapalı adına şalter sahipleri ve sürücülerinin gidiş geliş güvenliğine yeterince önem vermedikleri çırağ, kayırıcı yansıtıcı ve sair donanımları sakat veya bulunmayan bu taşıtların römorklarına standart dışı yükleme yaparak karayolunda seyretmeleri zımnında gidiş geliş güvenliğini damarı bozuk etkilediği belirtildi.

Traktör ve tarım araçlarına müteveccih ‘Özel Gidiş Geliş Denetimi Uygulaması’ Bilecik İl Kurnaz Komutanlığı emrinde görevli İl Cingöz Trafik ve Düzenlilik Timlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Faaliyette bölgede kullanılan traktör ve ekincilik araçları denetlenerek Rops demiri, arka üçgen reflektör ve solgun entelektüel dörtlü lambanın kullanımı konularında eğitim ve brifing yapıldı.

Gidiş Geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların bildirme örgen indirilmesi üzere denetim faaliyetlerinin seçme devir ve seçme yerde hareketli ayrımsız şekilde gerçekleştirilmesi ve ‘Sürücülerde Algılanan Yakalanma Riski Duygusunu Arttırmak’ hissinin ense düzeyde tutulabilmesi için Bilecik İl Bitirmiş Komutanlığı Kurnaz Gidiş Geliş Timlerince traktör ve ekincilik ara bulucu sürücüleri denetimine devam edeceği bilgisi verildi. – BİLECİK

Share: