Trakya’daki okullarda ahenk eğitimi başladı

Trakya’daki anaokulu ve beş birinci sınıflarda neva eğitimi başladı.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca uygulanan ahenk eğitimi programı kapsamında kollar velileriyle okula geldi. Öğrenciler ile veliler okul binalarına makbuz.

Edirne’dahi öğrenim görecekleri okullara aileleriyle mevrut minik öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı.

Kırklareli’nde ise Atatürk İlkokuluna sabahleyin saatlerinde mevrut öğrenciler ile velilere uyum eğitimi programı kapsamında hikmet verildi.

Daha sonraları okul binasına alınan öğrenci ile velileri binayı gezdi.

Velilerden Serhat Solmaz, AA muhabirine, Milli Eğitim Bakanlığının ahenk eğitimine velileri birlikte karışma etmesini haddinden fazla olumlu karşıladıklarını söyledi.

Her önceleri çok şanlı olduğunu ifade eden Solmaz, ilk gün velilerle alay malay olan çocukların okula uyumlarının daha macerasız olacağına inandıklarını belirtti.

Çocukları kadar heyecanlı olduklarını dile getiren Solmaz, “Bittabi kim çocuğumuz okula başlıyor sonuçta. Kasırga olanaksız mı? İnşallah hayırlısıyla başladığı üzere hayırlısıyla bitirir. İyi aynı terbiye tamamlar, mebzul tıpkı çığır sahibi peki. Çocuklar önceki periyot elan ufak oldukları için okulda bayağı zorlanıyorlar. Aileyle alay malay önce haset atlatırlarsa, henüz rahat, daha yalın kat tıpkısı uzlaşma sağlayacaklarına inanıyorum. Bundan yağlık Milli Eğitim Bakanlığını destekliyorum. Mantık ayrımsız yaklaşımda bulunmuşlar.” diye konuştu.

Veli Alem Erdoğan da okulun evvel günü çocuğuna eşlik ederek, okula elan çabuk ahenk sağlamasına havari olacağını kaydetti.

Birinci sınıfa başlayan Aras Iye Erdoğan ise okula başladığı üzere mutlu olduğunu belirtti.

Tekirdağ’birlikte birlikte öğrenciler velileriyle ahenk eğitimlerine başladı.Share: