Tunceli’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda orman yangını

TUNCELİ’de Munzur Vadisi Milli Parkı sınırları içerisinde meydan kayran Aşağıtorunoba köyü yakınında orman yangını artık. Bölgenin sarp ve mayınlı olması zımnında, yangının büyümesini göğüslemek için iş makineleriyle çevresi sarılarak alevler kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Munzur Vadisi Milli Parkı sınırları içerisinde saha düzlük Aşağıtorunoba köyü yakınında saat 16.00 sıralarında daha belirlenemeyen nedenle orman yangını daha çok. İhbar üzerine bölgeye itfaiye aracı, Orman İşletme Müdürlüğü ve Doğa Himaye ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Bölgenin yalçın ve mayınlı düz olması zımnında zorlukla engelleme edilen yangının arama alınması amacıyla hareket makineleriyle çevresinde kazı çalışması başlatıldı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTIYangınla ilgili Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Saat 16.00 sıralarında Tunceli- Ovacık ilçemiz Aşağıtorunoba köyü mevkiinde başlayan antik yangınına engelleme çalışmaları, jandarmamız, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimiz, Huy Esirgeme ve Milli Parklar ekiplerimiz, iş makineleri ve müstacel müdahale araçlarıyla bitmeme etmektedir” denildi.Share: