Türk sporunun ilkgüz ayı programı

Milli sporcular hem mızıka hem üstelik ferdî branşlarda ilkgüz ayında birçok arsıulusal müsabakada boy gösterecek.

Eylül ayında Avrupa Rical Basket Şampiyonası, Acun Kadınlar Voleybol Şampiyonası, Dünya Güreş Şampiyonası kabilinden koca arsıulusal organizasyonlar düzenlenecek.

Türkiye, Afyonkarahisar’dahi Dünya Motokros Şampiyonası’nın bitiş ayağına ve İstanbul’de da Oral B Boğaziçi Triatlonu’na ocak sahipliği yapacak

Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya’nın kolektif düzenleyeceği Avrupa Rical Basket Şampiyonası zaman başlayacak ve 18 Eylül’e dek sürecek dev organizasyona A Milli Basketbol Takımı üstelik katılacak. NBA yıldızlarının saha alacağı ve tarihin bildirme gani şampiyonalarından biri kendisine gösterilen organizasyonda 12 Dev Insan, A Grubu’nda familya sahibi Gürcistan’ın birlikte İspanya, Belçika, Bulgaristan ve Karadağ’la savaş edecek.

Milli mızıka takım ve sonuç 16 turunu geçmesi yerinde, madalya umuduyla Almanya’ya gidecek.

Filenin Sultanları, Acun Şampiyonası’nda

A Milli Avrat Voleybol Takımı, 23 Eylül’dahi başlayacak FIVB Dünya Şampiyonası’nda kabile gösterecek.

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde 15 Ekim’e kadar sürecek organizasyonda Filenin Sultanları, B Grubu’nda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Cenup Kore, Tayland ve Hırvatistan’la karşılaşacak.

Acun Güreş Şampiyonası, Sırbistan’dahi

Milli güreşçiler, 10-18 Ilkgüz’da Sırbistan’ın başkenti Belgrad’de dünya şampiyonluğu amacıyla uğraş edecek.

Kadınlar, başıboş ve grekoromen stilde milli sporcular madalya müsabakası verecek.

Dünya Motokros Şampiyonası, Afyonkarahisar’da düzenlenecek

Dünyanın yer pop 10 branşı beyninde yer düz motokrosta acun şampiyonlarını bir araya getiren Acun Motokros Şampiyonası’nın final ayağı, Afyonkarahisar’birlikte yapılacak.

Acun Motokros Şampiyonası (MXGP), Acun Çoluk Çocuk Motokros Şampiyonası (MX2), Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (WMX) ve Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN) girmek için dört dalda 120’nin üstünde sporcu yarışacak.

Türkiye’bile yapılacak yarışa Honda, Yamaha, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, Beta, Suzuki ve Fantic kadar üretimevi takımları de katılacak. 3 Eylül’üstelik sıralama, 4 Eylül’birlikte final yarışlarının yapılacağı organizasyonda Türkiye’den 13 yarışçı mücadele edecek.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı, 180 ülkede yayımlanacak.

Boğaziçi Triatlonu, İstanbul’de yapılacak

Oral B Boğaziçi Triatlonu, 10-11 Ilkgüz tarihlerinde İstanbul’üstelik düzenlenecek.

550 ferdî sporcu ile 75 takımın kayran alacağı organizasyonda sporcular, İstanbul Boğazı’nda madalya mücadelesinde bulunacak.

Bulgaristan’birlikte 14-18 Ilkgüz’bile Acun Dizemli Cimnastik Şampiyonası, Arjantin’de 20-25 Ilkgüz’da Dünya Gündeş Pentatlon Şampiyonası’nın yanında değişik spor branşlarında bile ilkgüz ayında milli sporcuların meydan alacağı muhtelif arsıulusal müsabakalar yapılacak.

Öte yandan, 5. Başıboş Dalış Outdoor Acun Kupası, 28-30 Ilkgüz tarihlerinde Antalya’nın Grup ilçesinde gerçekleştirilecek.

Share: