Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. basamak yarışları Balıkesir’in Gönen ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun cümbüş programında kayran düz ve rahmetlik Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Temel anısına düzenlenen yarışlar, Nem Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Gönen Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sporcu katılıyor.

Türkiye Motor Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, AA muhabirine, Rutubet’deki bu alanın federasyon adına arz çok hava duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet fail bire bir parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri marifetiyle desteklenen yüzde 15’in üzerinde çocuk ve gailesiz sporcularımız, yavrularımız zat kategorilerinde milli sportmen olabilmek üzere beribenzer yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında katakulli edecek gelecek nesilleri yetiştirmeye bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Uçar, elçi sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden âlem teşekkürname etti.

Milli sporcu Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa ilkin görünmek için birçok ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve ihsan töreninin arkası sıra sona erecek.Share: