Türkiye’de motosiklet kültürü yaygınlaşıyor

Pandemi dolayısıyla insanların mümasil mesafede şişko nakil namına araç kullanmaya yönelmesi, motor satışlarını artırdı. Yükselen makine ve akaryakıt fiyatlarına e-tecim şirketlerinin talebi eklenince, satışlar zirveyi gördü. Trafiğe kayıtlı motor sayısı 4 milyon sınırını zorlarken, bir şiddetli olan motor kültürünün üstelik Türkiye’da yaygınlaşmasına sefer açtı.

Acul ve kazançlı olmasının beraberinde, misilsiz tıpkısı özgürlük alanı tanıyan motor kullanımı, alelhusus pandemi sonrasında artma göstermeye başladı. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre, temmuz ayında trafiğe tescili yapılan taşıtların az daha yarısı (yüzdelik 48,7) otomobil olurken, onu yüzde 30,3’le motor izledi. Temmuz sonu bakımından Türkiye’birlikte trafiğe mukayyet motosikletlerin sayısı üstelik 4 milyon sınırını zorladı. MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), 2022 böylecene motosiklet satışlarında esbak yıla göre bildirme birkaç yüzde 20 artma yakalanacağını aritmetik ediyor.

Mütezayit araç sahipliği, motosiklet kültürünün yaygınlaşmasına müstevi sağlarken, 2014 yılından itibaren genişlik haddinden fazla yeğleme edilen üç motor markasından biri olan Bajaj, “Dominar Riders” adını verdiği etkinliklerle Türkiye’nin değişik şehirlerinde motosiklet tutkunlarını ayrımsız araya getiriyor. Hindistan merkezli ruh gösteren Bajaj’ın Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Sakarya, Adana, Gaziantep, İstanbul ve İzmir kabil 14 farklı noktada düzenlediği etkinliklerde yüzlerce motor tutkunu aynı araya geldi. Birbirleriyle tanışıklık ve füzyon olanağı bulmanın beraberinde, etkinliklerin yapıldığı yörelerin farklı özelliklerini keşfeden motor tutkunları, işaret öncülüğünde motor kültürünün yaygınlaşması bile katkıda bulunuyor.

MOTOSİKLET TUTKUNLARI BİR ARAYA GELİYOR

Yüzde 32,5 alım satım payıyla spor segmentinde reis olduklarını, fiyat-performansın yanında nitelik adına de kullanıcılara dip düzem ürünler sunduklarını, geliştirdikleri teknoloji sayesinde yakıt tasarrufu açısısından sektörün sunma gani modellerini ürettiklerini tamlayan Bajaj Koca Pazarlama Müdürü Ekrem Dede sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Ülkemizde berenarı müstehap ve tercih edilen Bajaj, Dominar 250 ve Dominar 400 modelleriyle motosiklet piyasasını domine etmeye bitmeme ediyor. Çok sevilen bu iki modelimizin mevki genelinde tutkunları oluştu. Biz birlikte markamızın bu yıpranmamış modellerine gösterilen ilgiye vurdumduymaz kalmayarak Türkiye’nin bir nice bölgesinde etkinlikler düzenleyerek kullanıcılarımızı tıpkı araya getiriyoruz. Bu sayede kullanılmamış dostluklar kurulmasına vasıta ettiğimiz kabilinden, motosiklet tutkunlarının dernekevi firez ve lezzetleri keşfetmesini sağlıyoruz. Motor kullanımını motivasyon ika ve yaygınlaştırma amacı haiz etkinliklerimizi sürdürerek, değişik bölgelerdeki motor tutkunlarını buluşturmaya devam edeceğiz. Bu konuda kullanıcılarımızın bulundukları bölgedeki çıkışlı bayilerimiz vasıtasıyla bize ulaşmaları tam.”

Share: