Türkiye’nin 100’üncü değerli madalyasını kazanan Aktürk’ten değerli madalya sözü

Lapseki Belediyesi’nin milli sporcusu Feyzullah Aktürk, Sırbistan’da düzenlenecek acun şampiyonasında yine Zer madalya sözü verdi.

Macaristan’da planlı Avrupa Güreş Şampiyonasında kazandığı kızıl madalya ile Türkiye’nin 100’üncü altın madalyasını kazanan Feyzullah Aktürk, Lapseki Belediye Reisi Eyüp Yılmaz’ı makamında konuşma etti. Aktürk, 10-15 Eylül tarihleri ortada Sırbistan’da düzenlenecek acun şampiyonasında gine Zer madalya sözü verdi. Dünya şampiyonasında Türk Bayrağını göndere çektirmek istediğini belirten Aktürk. “Tedbir kampımızı bitirdik. Demin Dünya şampiyonu kampına giriyoruz. Sonrasında dünya şampiyonasına gideceğiz. Kamp ortada şehremaneti başkanımız Eyüp Yılmayan’ı ziyarete geldik. Yararlı dualarını almaya geldik. İnşallah genişlik ongun şekilde ülkemizi oyun edip, bayrağımızı göndere çektirmek üzere elimizden geleni yapacağız. Başkanımıza teşekkür gelmek istiyorum, maddesel ve manevi adına her antlaşma yanımızda oluyor. Seçkin ahit hedefimiz kızıl madalya, zirvede kalkışmak. Kül dünyaya bağımsızlık marşımızı okutmak istiyoruz. Temas sporcunun hayali olduğu kabil bizde orada zirvede olup, bağımsızlık marşımızı okutup, bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum” dedi.

Başkan Yılmayan, “Kendisinden Kızıl madalya bekliyoruz”

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmayan, “Feyzullah Aktürk kardeşimiz bu periyot bizleri ziyarete geldi. Çanakkale’nin başpehlivanı Lapseki Belediyesinin güreşçisi Avrupa şampiyonu kardeşimiz inşallah 10-15 Ilkgüz tarihleri arasında Sırbistan’da yapılacak olan acun şampiyonasına katılacak. Bu kat 92 kiloda ülkemizi katakulli edecek. Feyzullah kardeşimizden beklentimiz amut adına kızıl sektör bekliyoruz. Feyzullah, Sırbistan’da yapılacak olan dünya şampiyonasına istiklal marşımızı söyletebilecek, Türk Bayrağımızı göndere çektirebilecek güce ehil ve o kapasitede aynı güreşçimiz bu seçkin zaman herhangi bir yerde ferah ferah söyleyebiliyoruz. Feyzullah kardeşimize dua ediyoruz inşallah Sırbistan’da yapılacak olan acun şampiyonasına hem ülkemizi hem, Lapseki’mizi genişlik gani şekilde künde edeceğine inanıyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz ve değerli madalya bekliyoruz” ifadelerine vadi verdi. – ÇANAKKALEShare: