Twitter çalışanlarının Musk’ın halel kararıyla ilişik konuşması yasak

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı tahminî 44 bilyon dolara satın alma anlaşmasını geçenlerde feshetmişti. Musk’ın bu isteği konusunda Twitter, CEO’yu sav etmeye hazırlandığını açıkladı.

Tech Times’taki habere bakarak Twitter, bu süreçte çalışanlarına Musk karşı içtimai iletişim araçları paylaşımı yapmamaları talimatını verdi.

‘HERHANGİ BİR YORUMDAN KAÇINMALISINIZ’

KUL’nin teknoloji fen ağı The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter personeline konuyla ilgili mülahaza gönderdiğini iddia etti. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun devam fail yasal bire bir maslahat olduğu göz önüne alınmalı ve toplaşma ya bile infirak ile ait herhangi bir kıymetlendirme yapmaktan kaçınmalısınız” ifadelerinin düz aldığını belirtti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle bilgelik paylaşmaya devam edeceğiz, fakat beraber paylaşabileceğimiz şeyler üstüne haddinden fazla ilişkin olacağımızı lütfen bilin” diye niteleyerek konuştu. Edgett notunda antrparantez, “Bunun belgisiz ayrımsız proses olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve bitmeme eden bağlılığınız için teşekkür ederiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Elon Musk’ın avukatları, ESIR Söylenegelmiş Kıymetler Borsası Komisyonu’na, Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı sıçmak için akım ettiğini ve Twitter’ın bileşke anlaşmasının “pattadak çok hükmü essah şekilde ihlal ettiğini” tabir etmişti.

Twitter, Musk amacıyla kanuni muamelat başlatıyor

 

Musk, Twitter anlaşmasını feshetti

 

Share: