Twitter ülkü açıyor, Elon Musk numara geçiyor

Bloomberg’mağara haberine bakarak; Elon Musk’ın 44 bilyon dolarlık anlaşmayı tağyir etmesi üstüne Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’akarsu Elon Musk’ı sav etmesi için Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP ile anlaştı.

Firma, hele bu nev davalarda uzmanlığı ile öne çıkarken Delaware murafaa sistemiyle üstelik bağlantıları olduğu biliniyor.

Musk, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP aracılığıyla sahne edilecek. Ahbaplık firması, 2019 yılında milyarder amacıyla benzeri iftira davasını kazanmıştı.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA: “MAHKEMEDE KAZANACAĞIZ”

Twitter yönetim kurulu Cuma günü yaptığı açıklamada, anlaşılan kıymet ve şartlarda süreci tamamlamayı üstlenme ettiğini ve anlaşmayı uygulamak için yasal muamelat başlatacağını söyledi: “Mahkemede galip geleceğimizden eminiz.”

Musk’ın son haftalardaki itirazı, platformdaki cali hesapların sayısını tahmin etmek amacıyla beğenilen veriler ve yöntemler üstüne oldu. Avukatları, Musk’ın şu ana kadarki analizinin, Twitter’ın mali raporlarındaki açıklamalarının bilakis, bot hesapların yüzdesinin yüzdelik 5’kap az çok faziletkâr olduğunu gösterdiğini sav ediyor.

ELON MUSK, TWITTER’DA TWITTER İLE ALAY ETTİ

Twitter’ın dava açma haberlerinden sonradan Elon Musk dahi duluk toplumsal iletişim araçları platformunda şirketin bu kararı ile numara sabık tıpkı meme başı yayınladı.

HUKUK UZMANLARI YORUMLADI

Ahbaplık uzmanları ise, Musk ve Twitter arasındaki süreci yorumlarken tam olasılıkları değerlendiriyor.

Gâh uzmanlar, Musk’ın anlaşmayı bozma ederken 1 bilyon dolarlık ihtilaf ücreti üstelik dahil kalkmak için büyük tıpkı yasalı mücadeleyle karşı karşıya olabileceğini söylüyor.

Bazıları ise 16 yaşındaki sosyal iletişim araçları şirketinin Musk’a cebin güçlü aynı yasalı davası olduğunu, fakat ince bire bir yasalı çekişme yerine yeniden meşveret veya anlaşmayı yeğleme edebileceğini belirtiyor.

Jefferies analisti Brent Thill borsadaki düşüşe dikkat çekerek, “Inikat olmazsa, hissenin 23,5 dolardan taban bulduğunu sarmak bizi şaşırtmaz” dedi.

Twitter çalışanlarının Musk’ın bozma kararıyla ilişkin konuşması yasak

 

Twitter, Musk üzere yasalı işlem başlatıyor

 

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Share: