Uluslararası Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de gerçekleştirilecek

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) vasıtasıyla Avrupa Cross-Country Baja Kupası aday yarış statüsüne alınan Arsıulusal Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de düzenlenecek.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak, İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) marifetiyle Şark Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı olarak kombinasyon edilen yarışma, 22-25 Eylül’de Çanakkale’nin tarihi zenginlikleri ve manzaraları içre hazırlanan etaplarla gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Ihya Ajansı (TGA) destekleriyle planlı organizasyonun kadem çalışmaları çarçabuk yapılıyor.

Toplam 917 kilometre uzunluğundaki 4 günlük takatli konkur, 22 Ilkgüz Perşembe haset saat 20.00’de Çanakkale Truva Atı’nın önünden tören ile başlayacak.

Organizasyonda, 23-25 Ilkgüz tarihlerinde Bayramiç, Terziler, Kuşçayırı, Karapınar ve Salihler köyleri çevresinde yer kayran 8 hususi kadem koşulacak. Bu etapların beyninde Çanakkale merkezde hazırlanan seyirci hususi etabı bile saha matlup. Tahminî 6 kilometre uzunluğundaki bu etapta ayrımsız çizgiden ve tıpkısı anda start düzlük iki açar, bir köprü geçişi ile birleşen “8” biçimindeki ikiz parkuru tamamlayıp finiş noktasına ulaşacak.

Yarışlar, armağan töreni ile sona erecek.

Share: