Uşak’ta bin 50 konutun adalet sahibi ad çekme çekimi gerçekleşti

Çeltek’ta bin 50 konutun hak sahibi belirlenme kurası gerçekleşti. Ad Çekme çekimi öncesinde konuşan Ilbay Turan Ergün TOKİ eliyle Çeltek’ta yapılan ayrımlı çalışmaların değerinin bugünkü rakamıyla 5 milyar 872 milyon TL olduğunu söyledi.

Yardımcı’ta bin 50 konutun türe sahibi kura çekimi Vali Turan Ergün’ün üstelik katılımlarıyla gerçekleşti. Uşak Forma Spor Salonu’nda gerçekleşen kura çekimine Ilbay Ergün’e Çeltek DOĞRU Fırka Saylav İsmail Devir, TOKİ Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, İl Emniyet Müdürü Ongun Gezer da haremlik etti. Ad Çekme çekimi öncesinde mütekellim Hasan Hüseyin Polat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2002 senesinden sonradan Toplu Hane İdaresi Başkanlığı’nın bakir ayrımsız önsezi kazandığını çıktı güven veren tıpkısı dümen değil bire bir zamanda ensiz gelirli vatandaşa icar öder üzere taksit taksit basamak yapan çekicilik haline geldiğini söyledi. Polat, “Akıbet günlerde üstelik konuta erişimde de bir nice ağırlık yaşandığını biliyoruz amma ne var ki cumhurbaşkanımızın talimatı yeniden öncelikle 50 bin bölük sonradan 100 bin ev anında akabinde 13 Eylül 2022 tarihinde ise 250 bin basamak Türkiye yüzyılına yerinde yine Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde 81 ilimizde 250 bin konutumuzun kampanyası ve tanıtımı başlatılarak 81 ilde çabucak projelendirme başlatılmış, yine cumhurbaşkanımızın talimatıyla 17 ilde lahzada 8 bin konutun temeli atılmıştır” ifadelerini kullandı.

Yardımcı Valisi Turan Ergün ise yapmış olduğu konuşmada, TOKİ’nin Yardımcı’ta 5 bin 530 konutla gelişigüzel bin 35 dükkan ve gelişim yeri, amma velakin mülk merkezi ve ilçelerde okullar, camiler, hastaneler, pansiyonlar ve içtimai tesisler yaptığını, bu çalışmaların ise günümüzdeki maddesel değerinin 5 bilyon 872 milyon TL olduğunu söyledi. Cümbüş ve kalp komple anların yaşandığı kura çekiminde adalet sahibi olan Yaşar Akpolat’ın eşi gözyaşlarına hakim olamazken Yaşar Akpolat ise çokça mutlu olduğunu ve evvel evini kazanmasına vasıta olan herkese teşekkürlerini iletti. – UŞAK

Share: