Uşak’ta bin 50 konutun hak sahibi üzere ad çekme çekimi gerçekleşti

Çeltek’ta bin 50 konutun doğruluk sahibi amacıyla kura çekimi gerçekleşti

-TOKİ’den eş hak sahibi olan eş gözyaşlarına bilge olamadı

UŞAK – Uşak’ta bin 50 konutun hak sahibi belirlenme kurası gerçekleşti. Ad Çekme çekimi öncesinde mütekellim Ilbay Turan Ergün TOKİ marifetiyle Yardımcı’ta yapılan farklı çalışmaların değerinin bugünkü rakamıyla 5 bilyon 872 milyon TL olduğunu söyledi.

Yardımcı’ta bin 50 konutun adalet sahibi kura çekimi Ilbay Turan Ergün’ün üstelik katılımlarıyla gerçekleşti. Yardımcı Form Spor Salonu’nda gerçekleşen ad çekme çekimine Ilbay Ergün’e Yardımcı DOĞRU Öğür Milletvekili İsmail Devir, TOKİ Uzmanı Hasan Hüseyin Polat, İl Itimat Müdürü Ongun Gezer de eşlik etti. Ad Çekme çekimi öncesinde konuşan Hasan Hüseyin Çelik, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2002 senesinden sonraları Şişman Konut İdaresi Başkanlığı’nın yeni tıpkı kavrayış kazandığını imdi güven veren tıpkısı dümen değil benzeri zamanda az gelirli vatandaşa icar öder kabilinden taksitle ev özne kurum haline geldiğini söyledi. Polat, “Serencam günlerde da konuta erişimde birlikte birçok gravite yaşandığını biliyoruz ama hangi var kim cumhurbaşkanımızın talimatı tekrar öncelikle 50 bin göz sonra 100 bin konut tezce akabinde 13 Eylül 2022 tarihinde ise 250 bin konut Türkiye yüzyılına uygun tekrar Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde 81 ilimizde 250 bin konutumuzun kampanyası ve tanıtımı başlatılarak 81 ilde bir lahzada projelendirme başlatılmış, gene cumhurbaşkanımızın talimatıyla 17 ilde acilen 8 bin konutun temeli atılmıştır” ifadelerini kullandı.

Uşak Valisi Turan Ergün ise yapmış olduğu konuşmada, TOKİ’nin Yardımcı’ta 5 bin 530 konutla alay malay bin 35 dükkan ve hareket yeri, amma velakin ülke merkezi ve ilçelerde okullar, camiler, hastaneler, pansiyonlar ve sosyal tesisler yaptığını, bu çalışmaların ise günümüzdeki maddi değerinin 5 milyar 872 milyon TL olduğunu söyledi. Çalkantı ve ihtisas yoğun anların yaşandığı ad çekme çekiminde türe sahibi olan Yaşar Akpolat’ın eşi gözyaşlarına bilgili olamazken Yaşar Akpolat ise haddinden fazla bahtiyar olduğunu ve ilk evini kazanmasına açar olan herkese teşekkürlerini iletti.

Share: