Uzuv ve esas göze bekleyen kollar üzere kilometrelerce ayakçak çeviriyor

Adana’dahi, 2013’te 6 yaşındaki oğlunu karın tümörü nedeniyle kaybeden Kemal Yücel, aza ve gerçek göze nakli muntazır çocuklara dikkati elde etmek üzere bisikletiyle çıktığı Türkiye turunda Rize’ye ulaştı.

Çocuklar için “Seçme Ayakçak Tıpkısı Rüya Olsun” temasıyla derrace turunu başlatan Yücel, AA muhabirine, kan kanseri hastası çocukların hayatta kalabilmesi amacıyla 10 Ocak’ta Adana’dan yola çıktığını söyledi.

Yaklaşık 2 bin 500 kilometre defa intaç ederek Rize’ye ulaştığını anlatan Yücel, “Buradan Karadeniz kıran hattını takip ederek Çanakkale’ye, oradan üstelik esasen Adana’ya dönerek turu tamamlayacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Yücel, print ve tafsilatlı benzeri umut yolculuğuna çıktığını belirterek şunları kaydetti:

“Yolda tıpkı kaymakamlık atlattım, ölümden döndüm. Bana sordular, ‘Bu büyüklüğünde tehlikeyi ve riski hücre almaya derece mi?’ diyerek. Derece, zira ben 9 sene ilk 6 yaşındaki çocuğumu kaybettim. Döl acısı nedir bilirim. Başka çocukların hayata kalabilmesi amacıyla yollara düştüm. Başka esas ve babalar benim gibi zürriyet acısı yaşasın istemiyorum. Bu uğurda yaşamımı kaybedeceksem bile seve seve feda ederim. Hastanelerde her güzeşte periyot ölüme benzeri hamle henüz yakın çocuklarımız var.

Evladımın hayatını kurtaramadım, başka çocukların hayatlarını kurtaracağıma inanıyorum. Bu umutla ve enerjiyle yollardayım. Gittiğim yerlerde insanlara ilişki ederek köken hücre bağışını anlatacağım. Çocukların ışığı, umudu olacağım. İnanıyorum ki umut ışığımız on paralık sönmeyecektir.”

Share: