VakıfBank Avrupa şampiyonu

VakıfBank Eş Uçan Top Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşarak tarihi başarılarına tıpkısı yenisini elan ekledi.

Slovenya’nın başkenti Ljubljana’üstelik planlı CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde İtalya’nın Imoco Volley ekibini 3-1 yenen sarı-siyahlı takım, Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki bildirme iri kupasını 5. kez müzesine götürme başarısı gösterdi.

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2011, 2013, 2017 ve 2018’in peşi sıra 2022 yılında dahi şampiyonluğa ulaştı.

Soluk-siyahlı mızıka, daha önce 3 nöbet bile şampiyonluğu finalde kaybetti.

Maç böylece balaban neşe

VakıfBank’ın oyuncu ve teknik heyeti karşılaşma böylecene şişman sevinç yaşadı.

Serencam sayının peşi sıra kayran içinde toplanan oyuncular ile teknik gök bilimi, birbirlerine sarılarak şampiyonluğu kutladı.

Sarı-siyahlılar, sevinçlerini karşılaşmayı salonda takip eden Türk voleybolseverlerle paylaştı.

Arsıulusal arenadaki 11. kupa

Türkiye’nin arsıulusal alanda arz haddinden fazla kupa kazanan takımı olan VakıfBank, bu arenada 11. kupasını kaldırdı.

Zerrin-siyahlı kol, tarihinde 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 4 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 1 CEV Challenge Kupası ve 1 CEV Heyetiyle Teams Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Şampiyonlar Ligi’ni bildirme haddinden fazla kazanan takım

VakıfBank, Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde 2001 yılından itibaren uygulanmaya başlanan bakir formatta yeryüzü fazla böke olan bando unvanını elde etti.

Solgun-siyahlı bando, henüz ilk 4 şampiyonlukla İtalya ekibi Volley Bergamo ile paylaştığı bu unvanın tek sahibi oldu.

Ligde bu mevsim 8. defa finalde kamet gösteren VakıfBank, bu kulvarda de rekoru elinde bulunduruyor.

Mavera yandan VakıfBank, FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda de 4 şampiyona ile kupayı bildirme haddinden fazla müzesine götürücü bando unvanını taşıyor.

Serencam 11 sezonda yürek 7 öğün Türk takımlarının

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımları, sonuç 11 sezonun 7’sinde şampiyona kupasını kazandı.

Organizasyonun 2011 yılında İstanbul’birlikte düzenlenen Kuartet Final’ini VakıfBank Gün Sigorta Türk Telekom alırken, 2012 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’bile gerçekleşen Murabba Final’in şampiyonu ise Fenerbahçe Universal oldu. Ardından 2013 yılında gene İstanbul’üstelik yapılan Dörtlü Final’de ise VakıfBank şampiyonluğu yine kazanarak kupayı Türkiye’birlikte bıraktı.

Şampiyonlar Ligi’nin 2013-2014 sezonunda Flaşör Final’e Bakü ev sahipliği yaparken, bitiş maçında Acımasız ekibi Dinamo Kazan, VakıfBank’ı yenerek böke oldu ve Türk ekiplerinin 3 mevsimsel serisi de sona erdi.

Polonya’nın Szczecin kentinde 2015 yılında planlı Dörtlü Final’dahi ise şampiyonluk kupasını Eczacıbaşı VitrA kaldırarak, Türk ekiplerinin toplamda 4. nöbet bu başarıyı elde etmesini sağladı.

İtalya’nın Treviso kentinde 2017 yılında yapılan Murabba Final’birlikte bökelik kupasını kaldıran VakıfBank, 2018 yılında üstelik Romanya’nın başkenti Bükreş’da düzenlenen Dörtlü Final’de da şampiyonluğa ulaştı.

VakıfBank, bu sezon da Ljubljana’birlikte gerçekleştirilen Süper Final’üstelik Imoco Volley’i mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Sezonu 5 kupayla tamamladı

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’ni kazanarak sezonu 5 kupayla kapatma hedefini gerçekleştirdi.

Soluk-siyahlı topluluk, bu zaman FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, CEV Şampiyonlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley, Spor Pupa Şampiyonlar Kupası ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon olma başarısı gösterdi.

VakıfBank, 2012-2013 sezonunda bile bahis konusu 5 kupayı kazanmıştı.

Imoco Volley’den rövanşı aldı

VakıfBank, geçen yıl şampiyonluğu finalde kaybettiği Imoco Volley’den rövanşı aldı.

Zerrin-siyahlı bando, antrparantez CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde rakibi ile oynadığı 4. maçta 3. galibiyetini elde etti.

Vakıfbank ayrıca bu zaman FIVB Acun Kulüpler Şampiyonası finalinde karşılaştığı Imoco Volley’i yenerek kupanın sahibi olmuştu.

Guidetti yönetiminde 23 yürek

VakıfBank, İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti yönetiminde 23. kupasını elde etti.

Soluk-siyahlı topluluk, 2008-2009 sezonundan bu yana görev yapan Guidetti ile 4 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 6 Türkiye Ligi, 4 Türkiye Kupası ve 4 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Premier Lig’dahi şampiyon Manchester City

 

İtalya’da şampiyon Milan

 

Share: