Vali Akbıyık, çalışmaları yerinde inceledi

Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi, Golazüryan Toplumsal Tesisler, Vadi Medresesi ve Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Belediye Başkanı Garaz Kayaç, Uray Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi’nde yeni yapılan 120 yataklı vagon otel binası ile yapımları devam fail mecbur giden bant, şahika kafe ve kullanılmamış pistlerde ilgilendiren incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında güzelce ayakyolu geçirdiği Golazüryan Sosyal Tesisini müzakere ettikten bilahare Biçer Mahallesi’nde bulunan “Hakkari Şehir Belgelik ve Etnografya Müzesi” namına hizmet veren 2 katlı tarihi Vadi Medresesi, Celil Cami ve Kent Park Yeri ile vatandaşların sunturlu mesafe geçirip dinlenmesi amacıyla İl Hususi İdaresi vasıtasıyla Hakkari- Van karayolu üzerinde mevcut şehrin girişine yapılan Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla ahbapça etti. – HAKKARİ

Share: