VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch kalın kafalı döndü

Öğrencilerin ülkesini ve okullarını düzen etmesine olanak sağlayan üniversiteler arası dünyanın sunu iri global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin sunu mebzul takımını uydurmak ve oyunu yıpranmamış tıpkı boyuta vurmak amacıyla anlayışsız döndü.

Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, üniversitelerini dubara eden öğrencilerin uzunluk gösterdiği arenada takımlar, devre içi ve çevrim dışı kendisine düzenlenecek elemelerde dal tura geçilmek için savaş verecek.

Türkiye’deki devir içi elemelerinin 1 Eylül’birlikte başlayıp 2 kamer süresince süreceği turnuvanın şehir elemeleri bile İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilecek.

Takım üyelerinin tıpkı üniversiteden görünmek zorunda olmadığı turnuvada oyuncular bu elemeleri kalburüstü benzeri şekilde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu kalkışmak için savaş verecek. Türkiye’nin yeryüzü iyisi olan bando ise toptan arenada ülkemizi düzen etme fırsatını elde edecek. Yapı Itimat Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilişik ince bilgelik ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Red Bull sporcusu cNed’den davet

2021 yılında takımı Acend ile gelişigüzel VALORANT Champions turnuvasında tarihin önce VALORANT dünya şampiyonu olmayı başaran Red Bull sporcusu Mehmet Karaca ‘cNed’ İpek, turnuva süresince eylem maçları düzenleyerek katılımcılarla benzeri araya ati. Türk espor tarihine adını yazdıran cNed, “Red Bull Campus Clutch turnuvası üniversiteli arkadaşlarımızın bir araya gelip yeteneklerini sergilediği ve ülkelerini global arenada künde ettikleri benzeri turnuva. VALORANT’ta kendine cesaret seçkin üniversiteli arkadaşımı bu turnuvaya bekliyorum” diye konuştu.

2020 yılında piyasaya girdikten sonradan oyuncuların bent odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca aktör oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun tıpkı günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde fail VALORANT, yeryüzü çokça oynanan baziçe olma yolundaki tırmanışını dahi sürdürüyor. Dünyanın en şanlı ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, darülfünun öğrencilerini bire bir araya getiren önceki VALORANT turnuvası olma özelliğine cemaat.

Share: